Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 05:22
Reklama

Audycje

Radiowy RTG - Beata Brymora 22.11.2022
Radiowy RTG - Beata Brymora 22.11.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" była Beata Brymora.

22.11.2022 19:31
Koncert to magia, której ulega widownia
Koncert to magia, której ulega widownia

Julia Matczak ma 18 lat, chodzi do czwartej klasy Liceum w ZS CKP w Sochaczewie, w tym roku zdaje maturę. O Julii po raz pierwszy usłyszeliśmy podczas konkursu Sochaczew Rozśpiewany Otrzymała w tym konkursie trzy nagrody. To był rok 2020. Od tego momentu lista konkursów, w których uczestniczyła zdecydowanie się wydłużyła. Najświeższe sukcesy to: główna nagroda w kategorii szkół ponadpodstawowych w V jubileuszowym Konkursie Piosenki Patriotycznej „Polskie drogi”. A także główna nagroda w III Przeglądzie Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego „Z łapy”. Niezwykła barwa głosu, dojrzałość artystyczna i poruszające interpretacje to zalety Julii. Konkursy i festiwale, nowe znajomości w środowisku muzycznym, warsztaty wokalne - tak zbieram doświadczenia, rozwijam swoje umiejętności - mówi Julia w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

20.11.2022 13:12
Królewski Wawel i dwie dziewczyny, które muszą sprostać niełatwym wyzwaniom
Królewski Wawel i dwie dziewczyny, które muszą sprostać niełatwym wyzwaniom

Lucyna Olejniczak -"Lilie królowej. Wiedźmy." Intrygująca fabuła, bogate tło historyczne to niewątpliwe zalety tej powieści, po która sięgają miłośnicy literatury. Królowa Jadwiga i jej dramatyczne losy, średniowieczny Kraków ze swoim półświatkiem, a na tym tle historia dwóch młodych kobiet. Drugi po "Siostrach" tom znakomitej sagi średniowiecznej Lucyny Olejniczak. Nadejście roku 1392 dla Amalii i Mildy oznacza początek nowego życia. Od tej chwili byłe dwórki królowej muszą sobie radzić same. Osiemnastoletnia Litwinka trafia do krakowskiego Kazimierza, gdzie roi się od przestępców. Mimo że jest całkowicie samotna i zagubiona, nie rezygnuje z walki o odzyskanie dobrego imienia. Tymczasem Amalia przybywa wraz ze swoim świeżo poślubionym mężem do jego zamku w Rożnowie. Ma nadzieję, że znajdzie tam nowy dom, jednak miejsce to staje się dla niej więzieniem. W czasie gdy młode kobiety muszą walczyć o przetrwanie, brat Mildy, Varnas, wciąż poluje na mordercę swojej rodziny, Czerwonego Diabła. Lecz wkrótce z myśliwego sam staje się zwierzyną, która wpada w sidła. Wygląda na to, że zarówno nad Amalią, jak i nad litewskim rodzeństwem zawisło fatum. Aby pokonać trudności, trzeba będzie teraz połączyć siły. Ponieważ nie da się walczyć samotnie. Lucyna Olejniczak swych sił w roli pisarki spróbowała dopiero będąc na emeryturze, wcześniej pracowała jako laborantka medyczna, związana była z Katedrą Farmakologii UJ. Miłośniczka podróży i osoba bardzo otwarta na świat. Uwielbia koty, szaleje za swoją wnuczką. Przez całe życie związana z Krakowem. Największą popularność przyniosły jej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej" oraz „Apteka pod Złotym Moździerzem”.

20.11.2022 11:44
Muzyka, która wpada w ucho i trafia do serca
Muzyka, która wpada w ucho i trafia do serca

VOLENTILES. Czy to rock? Punk? Disco? Wszystko naraz? Patryk Gwiździł i Marek Izdebski - jesteśmy świeżą kapelą, powstałą w 2021 roku (choć członkowie grają już od 12 lat w różnych projektach), ale przede wszystkim dlatego, że wnosimy nowy element do rocka. Volentiles to damski i męski wokal, mocne gitary, potężny bas i stopa. Cały ten hałas doprawiamy melodiami, które wpadają w ucho, tekstami, które wpadają w serce i tanecznym bitem. Wszystko to w ostrej i lekko punkowej stylistyce. Nasza muzyka to nieszablonowość i zabawa. Połączyła ich pasja i miłość do muzyki, piszą, komponują i grają. Razem. Ich muzyka potrafi ponieść, a teksty skłaniają do refleksji. Volentiles to warszawski zespół alt-rockowy. Damsko-męski wokal, mocne gitary, potężny bas i stopa. Hałas doprawiony melodiami, które wpadają w ucho, tekstami, które wpadają w serce i tanecznym bitem. Wszystko w świeżej, lekko punkowej stylistyce. Poznali się w styczniu 2021 roku, po pierwszej wspólnej próbie było jasne, że będą razem grać. Kilka miesięcy intensywnego tworzenia i 14 autorskich piosenek później, zaczęli grać. Na scenę weszli już w lipcu, zagrali wtedy kilka koncertów klubowych, koncert radiowy i festiwalowy. W 2022r. zamknęli się w studio, by nagrać swój materiał, który ukazał się na albumie „Reset” pod koniec października tego roku.

13.11.2022 13:22
Ich teledysk "Inka" z pierwszą nagrodą
Ich teledysk "Inka" z pierwszą nagrodą

Bogdan Szymańczak i Jacek Golbert zdobyli pierwszą nagrodę na Międzynarodowym XVII Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków”. Nagrodzona została ich etiuda historyczna „Inka” oraz płyta „Kochana Polsko” poświęcona żołnierzom wyklętym. Zależy im na tym, żeby płyta trafiła do młodych odbiorców. Na co dzień grają muzykę rozrywkową, ale tym razem postanowili przypomnieć wyjątkowe wydarzenia, a przede wszystkim ludzi, którzy tak jak Inka zasługują na najwyższy podziw i szacunek. Ich utwór o Ince jest wyjątkowo poruszający.

13.11.2022 12:10
Ograła w szachy swoich rówieśników w Warszawie!
Ograła w szachy swoich rówieśników w Warszawie!

Niezwykle utalentowana, jedyna, czeka ją międzynarodowa kariera - mówi Piotr Osiecki trener Weroniki. Wielki sukces Weroniki Trzcińskiej, młodziutkiej szachistki uczęszczającej na zajęcia w Sochaczewskim Centrum Kultury. Podczas Turnieju Niepodległości 2022, który odbył się 11 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie, Weronika Trzcińska zdobyła pierwsze miejsce, w grupie dzieci w wieku do 8 lat, uzyskując 5 pkt/9 rund. Trener: mistrz FIDE – Stanisław Osiecki. Weronika gra w szachy rok, a już ma na swoim koncie ogromne sukcesy. W rozmowie z Grażyna Bolimowską-Gajdą zapewnia, że gra bardzo dużo.

13.11.2022 12:00
Gałązkowie pochodzą z Sochaczewa
Gałązkowie pochodzą z Sochaczewa

Magdalena Kawka i ostatni tom sagi "Lwowska Odyseja" "Trudna radość", a w niej wątek sochaczewskiego getta. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarka, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków dało się zbudować spójną przestrzeń. Współpracowała z magazynami zajmującymi się problematyką wychowania. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka i powieści Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności, Wyspa z mgły i kamienia, W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności oraz Rzeka zimna, za którą dostała nagrodę na FLK w Siedlcach w 2012 roku. Wspólnie z Robertem Ziółkowskim napisała książkę Tuż za rogiem. Ostatni tom sagi. Jest rok 1947. Tęsknota za Lwowem nie opuszcza Lindnerów, wciąż wracają myślami do minionych czasów, które pamięć zaczyna nieco idealizować. Zwłaszcza że życie w Gryfowie nie jest łatwe. Po stracie Jakuba rodzinie przyjdzie pożegnać Mariannę i wydaje się, że wraz z jej śmiercią świat rozpadł się na kawałki, które trzeba mozolnie poskładać w całość. Lilka wciąż czeka na Oresta, jednak z każdym miesiącem coraz lepiej radzi sobie z jego nieobecnością. Dzięki Andrzejowi znowu zaczyna się uśmiechać. Kiedy w jej życie wkracza dawno niewidziana koleżanka ze szkolnych lat, Lilka nawet nie przypuszcza, jak bardzo skomplikuje się jej sytuacja. Orest również bardzo za nią tęskni, ale jest rozdarty między uczuciem do żony a miłością do Ukrainy. Choć na niepodległość ojczyzny właściwie nie ma już nadziei, jest przekonany, że pewne sprawy musi doprowadzić do końca. Tymczasem do Walerii Gałązkowej również wraca przeszłość. Pamięć o tym, do czego zmusiła ją trudna wojenna rzeczywistość, spędza kobiecie sen z powiek. W końcu pewnego dnia Waleria będzie musiała stawić jej czoło. "We Lwowie urodzili się moi dziadkowie. Po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane, ale do końca życia nosili w sercu tamten świat katulających się tramwajów, śpiewnie zaciągających handełesów i burzliwej młodości, spędzonej w tym najpiękniejszym z miast."

06.11.2022 13:13
Pomagamy, ponieważ lubimy ludzi
Pomagamy, ponieważ lubimy ludzi

Dominika Adamiak i Adam Roszczyk opowiadają o pracy wolontariusza. W sobotę 12 listopada nastąpi tzw. „otwarcie bazy rodzin”. Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl pojawi się spis rodzin potrzebujących pomocy, do którego dotrzeć będą mogli darczyńcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Sochaczewskie rodziny znajdą się w zakładce „Grodzisk i okolice” w podstronie „ Powiat Sochaczewski”. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, w tak zwany weekend cudów 11-12 grudnia, wolontariusze wyruszają do domów w całej Polsce z paczkami zawierającymi rzeczy kupione przez dobroczyńców.

06.11.2022 11:39
   Edein - cel muzycznych fascynacji
Edein - cel muzycznych fascynacji

Elektroniczny pop w ich wykonaniu to obszar ich artystycznych poszukiwań. EDEIN to duet artystów, którzy twórczo przekuli swój zawodowy warsztat muzyki klasycznej w stworzenie autorskiej muzyki filmowej, pełnej bogatej brzmieniowo przestrzeni i wszechstronnego głosu z osobistymi tekstami. Właśnie ukazał się ich nowy singel "Memories". Ewa Alchimowicz-Wójcik i Jacek Wójcik, choć prywatnie są małżeństwem, do tej pory podążali niezależną muzyczną ścieżką, oboje uzyskując doktoraty z dyscyplin artystycznych. Ona – wzięta śpiewaczka, wykonująca mistrzowskie arie operowe, operetkowe oraz pieśni i songi musicalowe. On – perkusista klasyczny, jak i jazzowy, grający także m.in. na marimbie, kotłach i ksylofonie. Podążaliście każdy swoją drogą, ale w pewnym momencie zdecydowaliście że stworzycie duet. Co się wydarzyło, skąd ta decyzja o wspólnej drodze artystycznej? Po wielu latach na scenie w różnych projektach muzycznych te dwie odmienne osobowości znalazły wspólny język do artystycznej wypowiedzi – zarówno w studio, jak i na koncertach. Tam, gdzie zawsze iskrzyło na styku ekspresji, pojawiła się muzyczna synergia, zrozumienie i wzajemna inspiracja. Duet zadebiutował singlem "MEMORIES" – przestrzenną kompozycją utrzymaną w stylistyce „popu symfonicznego”. Jest ona bogato zinstrumentalizowana i inspirowana światową muzyką filmową, przywołującą skojarzenia z takimi produkcjami jak Avatar czy Władca Pierścieni. Centralnym elementem utworu jest emocjonalny głos wokalistki i przejmujący tekst. Jak sami artyści mówią: "Jest to muzyczna opowieść o emocjach, które przepływają przez nasze umysły, jak rzeka wspomnień, z różną siłą i intensywnością". Teledysk do utworu pokazuje krajobrazy warmińskie w niecodziennym i tajemniczym kontekście. EDEIN w najbliższym czasie planuje wydać kolejne single, jednocześnie pracując nad swoim debiutanckim albumem.

30.10.2022 13:23    1
Julia Kołodziejak o swojej przygodzie scenicznej
Julia Kołodziejak o swojej przygodzie scenicznej

Ma 12 lat, jest uczennicą klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, gra główną rolę w musicalu „Matylda”, oczywiście nadal występuje też w „Piotrusiu Panie” . Julia jest ciepłą, otwartą, przesympatyczną dziewczynką, potrafi opowiadać o swojej przygodzie scenicznej nie kryjąc emocji, kocha scenę i mówi, że to jest wspaniała przygoda. Ma swoje marzenia związane z filmem i sceną i o nich również opowiada w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą.

30.10.2022 11:56
Radiowy RTG - Bogumił Czubacki 25.10.2022
Radiowy RTG - Bogumił Czubacki 25.10.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" był Bogumił Czubacki.

25.10.2022 19:32
Zemsta zdradzonej żony bywa słodka
Zemsta zdradzonej żony bywa słodka

Izabella Frączyk - o swojej najnowszej powieści "Kobiety z odzysku. Wyrównane rachunki." To już czwarty tom, wyjątkowy również z tego powodu, że wydany we własnej oficynie wydawniczej. Autorka, podobnie jak jej bohaterki, staje nieustannie przed nowymi wyzwaniami. Jak zawsze gotowa na wszystko. Tym razem do stałej grupy jej bohaterek dołącza nowa, a to czego najbardziej pragnie to zemsta na niewiernym mężu. Jak się potem okaże historia ma drugie dno. Po niesamowitym ślubie Gośki oraz niespodziewanych zaręczynach Agaty zaprzyjaźnione towarzystwo wraca do swoich codziennych zajęć. Niestety tragiczny wypadek Ahmeda burzy sąsiedzką sielankę. Zrozpaczona Zuzka postanawia towarzyszyć mu za granicą w żmudnej rekonwalescencji. Z pomocą Agaty i Andrzeja Gośka rozwija swoją firmę, a w kancelarii Felicji pojawia się zdradzana przez męża klientka. Zdeterminowana kobieta postanawia utrzeć nosa niewiernemu mężowi i pokazać mu, że z kobietami takimi jak ona się nie zadziera. Aby sfinalizować swój plan, Matylda potrzebuje prawnika. Ale czy tylko? Czwarty tom bestsellerowej serii Kobiety z odzysku. Liczne perypetie przyjaciółek przyniosą sporą dawkę humoru i refleksji. To historia o zaufaniu, determinacji i miłości. fot.:www.fotomani.pl

23.10.2022 13:25
Telescope z Wiosennym bzem
Telescope z Wiosennym bzem

Łukasz Kamionka i Ola Sobota. Zespół Telescope na polskiej scenie muzycznej obecny jest od 2020 roku. Łukasz Kamionka i Aleksandra Sobota opowiadają o koncertach, na których starają się grać własne utwory, o wspólnym tworzeniu, o pisaniu tekstów o miłości, przecież bez miłości nie byłoby życia i piosenek. W tej sferze Ola jest bezkonkurencyjna, chłopaki z zespołu podporządkowują się i nie narzekają. Muzyka to pasja, której poświęcają się bez reszty, to ona łączy i daje siłę, w tworzeniu muzyki są razem. Przybyli do studia z nowym singlem „Wiosenny bez”, utwór napisany został na wiosnę, ale potem trochę było zawirowań czasowych i ukazał się teraz, jesienią. W planie mają cykl ”Cztery pory roku”, czyli nawiązują do dobrych tradycji muzycznych - o tym i nie tylko w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą

23.10.2022 13:14
Jeśli chcą, to się uczą
Jeśli chcą, to się uczą

Alicja Małek - mentorka w Wolnej Szkole Grójec. W szkole nie ma klasówek, sprawdzianów. Nie ma też ocen. To nie jest szkoła systemowa. Uczniowie uczą się tego, co ich interesuje. Specjalnie dla nich organizowane są warsztaty tematyczne, w których chętnie uczestniczą, mogą na nie uczęszczać, ale nie muszą - zapewnia moja rozmówczyni. A mimo to interesuje ich świat i chłoną wiedzę. Czy oceny są dzieciom potrzebne? O tym i nie tylko rozmawia Grażyna Bolimowska-Gajda.

23.10.2022 13:06
Jak gadać, żeby się dogadać? Pierwsza odsłona
Jak gadać, żeby się dogadać? Pierwsza odsłona

To pierwszy wywiad z cyklu "Jak gadać, żeby się dogadać" z trenerką komunikacji empatycznej Agnieszką Ryczkowską-Przywoźny. Monika Figut pyta o Porozumienie Bez Przemocy. Cytat na dziś to "Nigdy nikogo nie możemy zmusić do żadnego działania".

20.10.2022 14:56
Radiowy RTG - Zbigniew Kaliński 18.10.2022
Radiowy RTG - Zbigniew Kaliński 18.10.2022

Gościem audycji Radiowy RTG był Zbigniew "Kali" Kaliński.

18.10.2022 19:32
Moje zapatrzenie
Moje zapatrzenie

Nela Bryłowska jest grafikiem, malarką i autorką ilustracji do tekstów. Jej najnowszą wystawę można oglądać w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Maluje i rysuje całe życie. Na wystawie prezentuje swoje najnowsze obrazy, bardzo różne, najbardziej jest dumna z tych, które powstały podczas pleneru malarskiego w Ciechocinku. To zupełnie inny styl. Szarość, biel i czerń przyniosły taki efekt, który ją zadziwił i zachwycił. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o swoim zapatrzeniu, które przeżyła obserwując tężnie w Ciechocinku. Jest również wątek chodakowski, całe życie związana jest z Chodakowem.

09.10.2022 13:36
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska

Marianna Fijewska - dziennikarka i reportażystka, jej najnowsza książka: "Neurochirurdzy. Sekrety polskich wszechmogących". A w niej historia Marcina Bosaka aktora, u którego wykryto guza w rdzeniu kręgowym. Uratowała go operacja za granicą. To również historia Ewy, którą lekarze uratowali przed nią samą, a także opowieść lekarza, który wyjechał do Anglii, ponieważ nie akceptował polskiego systemu zdrowia. Neurochirurdzy. Mówi się o nich, że są bogami, wszechmogącymi, dla których ludzki mózg nie jest tajemnicą. Ich zawód uznaje się za jedną z najtrudniejszych specjalizacji medycznych, pracę na styku nauki i wiary. Kim są ludzie wykonujący jeden z najtrudniejszych i najbardziej elitarnych zawodów w Polsce? Dlaczego decydują na to, że do końca życia będą trzymać w dłoniach odpowiedzialność za ludzkie życia? Co ich motywuje, jakimi są ludźmi, czy chorują na znieczulicę? Jak zmieniają życie swoich pacjentów? Najdłuższa operacja – trzynaście godzin. Tyle zajęło usuwanie glejaka u młodej kobiety. Dr Zębala pamięta, że od ósmej rano do dziewiątej wieczorem nikt z zespołu ani razu nie skorzystał z toalety. Historia dr Zębali to fragment książki Marianny Fijewskiej "Neurochirurdzy. Sekrety polskich wszechmogących", książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

09.10.2022 13:14
Jestem wobec siebie wymagająca
Jestem wobec siebie wymagająca

Beata Błaszczyk-Rześna - Miss Wdzięku 2022, ten tytuł otrzymała podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Mieszka „od zawsze” w Rybnie, ma dwójkę dzieci, starszy syn w tym roku będzie zdawał maturę, uczy się w sochaczewskim Liceum im. Chopina, córka jest jeszcze w podstawówce. Dzieci, jak mówi, ”są odchowane”, może więc pozwolić sobie na działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Rybnie, a poza tym zawsze wspiera ją mąż. Krucha, delikatna, z uśmiechem, którym potrafi wzbudzić sympatię otoczenia, patrząc na nią rozumiemy, dlaczego otrzymała tytuł Miss Wdzięku. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o konkursie, o swojej rodzinie, domu i oczekiwaniach wobec siebie i innych.

09.10.2022 12:52    2
Radiowy RTG - Julian Tasiecki 04.10.2022
Radiowy RTG - Julian Tasiecki 04.10.2022

Gościem audycji "Radiowy RTG" był Julian Tasiecki, od 55 lat związany z harcerstwem, gdzie 30 lat był zastepcą komendanta hufca ZHP w Sochaczewie.

04.10.2022 19:07
Szalona historia z mężem w tle
Szalona historia z mężem w tle

Kasia Bulicz-Kasprzak o swojej najnowszej powieści "Cała prawda", czyli historia miłosna z mężem w tle, ale nie tylko. To historia dziewczyny, która dla miłości do... ziemi, rodzinnego gospodarstwa gotowa jest poświęcić bardzo wiele. Zdecyduje się nawet na małżeństwo ze znienawidzonym sąsiadem. To komedia romantyczna, więc wszystko musi oczywiście zmierzać ku szczęśliwemu zakończeniu. Kasia Bulicz-Kasprzak - W swojej sadze wiejskiej pisze: Wieś to nie miejsce, gdzie człowiek wstaje o wschodzie słońca, a chodzi spać z kurami. Tak jak w mieście, tamtejsi ludzie kochają i nienawidzą, bogacą się i ubożeją, różnica polega na tym, że na wsi nikt nie jest anonimowy. Wszyscy znają ciebie, twoją matkę, babkę i prababkę. Nie możesz liczyć, że zachowasz swój sekret, zawsze będą jakieś oczy, które coś widziały. W rozmowie z Grażyną Bolimowską -Gajdą opowiada o swoim zakorzenienie w świecie wsi, małych miasteczek i miejscowości podmiejskich.

02.10.2022 13:28
KOMENTARZE
Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Cieszę się Olek, że byłem tym kolegą, który namówił twojego tatę;) Wielkie gratulacje, już od pierwszego dnia kiedy Cię zobaczyłem wiedziałem że osiągniesz najwyższe szczyty🙂Data dodania komentarza: 08.05.2024, 18:33Źródło komentarza: Srebrny medal dla sochaczewskiego pięściarzaAutor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024
Reklama
Reklama