Rozmowa kwalifikacyjna - O co zapytać rekrutera?

  • 24.10.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Rozmowa kwalifikacyjna - O co zapytać rekrutera?
Istnieje powszechna opinia, że pytania podczas rozmowy o pracę padają jedynie ze strony rekrutera. Osoba ubiegająca się o zatrudnienie może jedynie udzielać odpowiedzi. Często słyszy się obawy, że zapytanie odnoszące się do ewentualnej współpracy może zakończyć się fiaskiem poniesionym w procesie rekrutacyjnym. W rzeczywistości warto skorzystać ze spotkania i rozwiać swoje wątpliwości. O co zapytać rekrutera?

Rozmowa kwalifikacyjna to nie przesłuchanie

Zadawania pytań na rozmowie kwalifikacyjnej szczególnie boją się osoby, którym znalezienie interesującej oferty pracy zajęło dużo czasu. Z obawy o utratę szansy na zatrudnienie, odpowiadają rekruterowi z nastawieniem, że swoje wątpliwości rozwieją przy kolejnej okazji.

Ogłoszenia publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl nie zdradzają zbyt wielu szczegółów dotyczących warunków współpracy oferowanych przez pracodawcę. Dobrze jest więc na spotkaniu z rekruterem wykazać zainteresowanie i zapytać, co przyniesie nowa praca. Prawo do zadawania pytania i rozwiewania wątpliwości mają obie strony.

 

Na czym się skupić?

Zapytaj o to, jakie możliwości awansu będziesz mieć pracując dla danej firmy. Zainteresuj się, czy objęcie danego stanowiska wiąże się np. z wyjazdami na delegację, pracą zmianową lub dyżurami weekendowymi – w ten sposób unikniesz już na starcie przykrej niespodzianki.

Nie ukrywaj chęci rozwoju zawodowego i zapytaj, jakie szkolenia zorganizuje pracodawca, czy będzie skłonny dofinansować Twoje studia lub specjalistyczne kursy, na których zechce podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe kompetencje.

W niemal każdej firmie obowiązują przyjęte wcześniej wartości i Regulamin. Każda ma swój styl zarządzania i w wielu pracownicy muszą przestrzegać zasad dyktowanych przez dress code. Zapytaj rekrutera o to, jak te kwestie wyglądają w miejscu, w którym planujesz pracować.

Jeśli rekruter o tym nie wspomni, zapytaj o rodzaj umowy, którą dostaniesz do podpisania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: