Jak ubrać się do biura?

  • 01.09.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak ubrać się do biura?
Czy Twoim problemem jest dobór odpowiedniej garderoby do pracy? Podpowiadamy, czym kierować się podczas komponowania biurowych stylizacji. Pamiętaj, że schludny wygląd ma znaczenie i istotnie wpływa na Twój wizerunek w oczach współpracowników, klientów i szefa.

Obserwuj innych

Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę, najlepszą drogą do skompletowania garderoby do biura jest obserwacja innych pracowników. Są miejsca, w których przyjęto luźniejszy ubiór i można przychodzić do pracy w dżinsach. U innych pracodawców obowiązuje sztywny biznesowy dress code. To, jak bardzo elegancko i biznesowo musisz ubierać się do pracy, w dużej mierze zależy od sprawowanego stanowiska. Jeżeli zaliczasz się do kadry menagerów, raczej nie możesz pozwolić sobie na luźny ubiór do pracy. Zdarza się, że pracodawca sam określa zasady rządzące doborem strojów i ich kolorystyki.

Dbaj o jakość ubrań

Niezależnie, czy Twoje stanowisko pracy wymaga bardzo eleganckiego biznesowego stroju, czy możesz pozwolić sobie na więcej luzu – wybieraj ubrania dobrej jakości. Sięgaj po naturalne tkaniny, w których będzie Ci wygodnie i przewiewnie w pracy. Pilnuj, by stroje były dobrze dopasowane do Twojej figury i schludne. Nieodcięte metki, zmechacenia, plamy czy wiszące nici potrafią zepsuć nawet najbardziej elegancką stylizację złożoną z ubrań od znanych projektantów. Pamiętaj, że ubrania z dobrej jakości materiałów i starannie uszyte posłużą Ci przez długi czas, dlatego warto w nie zainwestować.

Wybieraj klasyczne stroje

Podczas kompletowania swojej biurowej garderoby wybieraj uniwersalne, klasyczne stroje. Jeśli jesteś kobietą, z pewnością przydadzą Ci się ołówkowe spódnice, koszule, kardigany czy stylowe żakiety. Jeśli jesteś mężczyzną, zaopatrz się w eleganckie spodnie i dobrze dopasowane koszule i marynarki. Z tych strojów z łatwością stworzysz wiele udanych zestawów w stylu smart casual. Klasyczne fasony są ponadczasowe, możesz nosić je przez wiele sezonów i prezentować się w pracy modnie i elegancko.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: