Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 16:27
Reklama

Odliczanie do gali boksu w Skierniewicach

Już 7 października w Skierniewicach mieszkańcy będą świadkami wydarzenia sportowego, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. W hali Ośrodka Spotu i Rekreacji odbędzie się pierwsza gala boksu zawodowego. W ringu obejrzymy walki zawodowe oraz olimpijskie. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Sprzedaż biletów już wystartowała!
Odliczanie do gali boksu w Skierniewicach

Autor: Urząd Miasta Skierniewice

Przedsmak gali będzie można poczuć już o godzinie 12.00. W samo południe w hali OSiR odbędzie się oficjalne ważenie zawodników oraz konferencja prasowa wszystkich uczestników sportowego show. Od 17.00 pierwsi goście, którzy zjawią się na gali, będą mogli obejrzeć pokazy sztuk wali oraz tańca w wykonaniu skierniewickich sportowców oraz tancerzy. 

Główne wydarzenie wieczoru rozpocznie się o godzinie 18.00. Prowadzącymi będą Iwona Guzowska i Piotr Dzięcielski. Na początek widzowie obejrzą 4 potyczki boksu olimpijskiego sędziowane przez znakomitego polskiego zawodnika i propagatora tej dyscypliny  Pawła Skrzecza. Po tej rozgrzewce przyjdzie czas na walki dnia. Jako pierwsi na ring wyjdą Rafał Jackiewicz i Piotr Bis, a po nich w głównej walce wieczoru wystąpi Norbert „Noras” Dąbrowski. Więcej na ten temat mówi wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.

Kliknij aby odtworzyć

 W Skierniewicach od stycznia funkcjonuje sekcja boksu. W trakcie wieczoru bokserskiego, w ringu staną też skierniewiccy bokserzy; Krzysztof Kamiński i Hubert Stefankiewicz, będą to dla nich pierwsze tak poważne zawody.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Miłość, wojna i śmierć Miłość, wojna i śmierć "Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu" - powieść z bogatym tłem historycznym to dla autora, nie będącego historykiem, duże wyzwanie - mówi Elżbieta Jodko-Kula. Autorka scenariuszy przedstawień, oraz powieści dla dzieci i młodzieży, Pisze też książki dla dorosłych. Wydawnictwo Szara Godzina opublikowało jej powieść obyczajową "Zdrady i powroty", a Wydawnictwo Prószyński Media książki opowiadające o mniej znanych fragmentach biografii dwóch kobiet, bliskich sercu Marszałka Józefa Piłsudskiego - "Maria Piłsudska. Zapomniana żona", oraz "Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka. Potem był „Czas niezapomnianych”. A najnowsza powieść to „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” Elżbieta Jodko-Kula. Autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży, oraz teksty dramaturgiczne wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. "Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka "Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana "Zdrady i powroty". Dziś o powieści z bogatym tłem historycznym. Skomplikowane losy polskich rodzin zamieszkujących północno-wschodnie tereny międzywojennej Polski, w powojennej historii były pomijane milczeniem. Od września 1939 roku do końca wojny na Wileńszczyźnie pięciokrotnie zmieniali się okupanci, ale po wojnie nie uczono o tym w szkołach. Przypominanie, że na wschód od powojennych granic kiedyś była Polska, nie było dobrze widziane. Uciekinierzy i przesiedleńcy przez lata nie mogli odwiedzać rodzinnych ziem i wielu z nich do końca życia nie ujrzało opuszczonych w pośpiechu chat, domów i dworów. Powieść „Rozstajne drogi. Nie ma powrotu do domu” opisuje historię przyjaźni trzech młodych mężczyzn, z pokolenia Kolumbów. Burzliwe dzieje dawnych Kresów stają się tłem i kanwą historii ich rodzin. W sielski obraz terenów, gdzie wielonarodowościowa ludność żyła we względnej harmonii, wkroczyła polityka i zmieniła wszystko. Przez lata zgodnie żyjący sąsiedzi poddani intensywnym działaniom agitatorów stali się dla siebie wrogami. Na przykładzie jednostkowych historii ludzkich pokazane są przemiany, które zaważyły na życiu setek tysięcy Polaków z Wileńszczyzny. Fakt, że część bohaterów to postacie autentyczne, uwiarygodnia opowieść. Na historię narodu składają się losy wszystkich jego dzieci i każdemu z nich należy się pamięć.Data dodania artykułu: 24.03.2024 12:42
Reklama
Reklama
Reklama