Reklama
Superszybki Impuls już wozi pasażerów KM
- Radio Sochaczew
- 25.09.2015 10:25 (aktualizacja 08.08.2023 15:58)

Od 23 wrzesnia Elektryczny zespół trakcyjny 45 WE „Impuls” wozi pasażerów Kolei Mazowieckich. To najszybszy pojazd w stu procentach konstruowany i produkowany w Polsce.
Warto przypomnieć, że podczas testów w sierpniu tego roku na Centralnej Magistrali Kolejowej „Impuls” pojechał 226 km/h. Jest to pojazd pięcioczłonowy, niskopodłogowy i jednoprzestrzenny. Jako pierwszy polski pojazd spełnia najnowsze wymagania zawarte w TSI, czyli zbiór rygorystycznych wymagań i obowiązujących norm. Gwarantuje komfort i bezpieczeństwo tak pasażerom, jak i maszynistom prowadzącym pojazd. Jest w pełni przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Data dodania:
25.09.2015 10:25
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek
Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję!
Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13
Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie
Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa
Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione.
Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02
Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026
Autor komentarza: Anonimowy
Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone
Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56
Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce
Autor komentarza: człowiek1
Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!!
Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50
Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026
Autor komentarza: Tomasz
Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;)
Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35
Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025
Autor komentarza: Ciekawski 12
Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem?
W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć:
Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało.
Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji?
To są uczciwe pytania.
Odpowiedzi są potrzebne.
Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40
Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze