Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 05:59
Reklama

Europejski Green Week w Warszawie

Środowisko naturalne nieustająco ulega zmianom. Część z nich trudno nam przewidzieć, ale na wiele mamy wpływ – niektórym negatywnym możemy zapobiec. Jak ratować siebie i kolejne pokolenia? Jak ocalić to, co najcenniejsze w przyrodzie? Jakie warunki stworzyć, by działalność ludzi współgrała z naturalnym otoczeniem? O tym dyskutowano podczas inauguracji Zielonego Tygodnia UE w Warszawie. W tym dniu można było także wziąć udział w darmowym pikniku naukowo-środowiskowym.
 Europejski Green Week w Warszawie

Kliknij aby odtworzyć

Green Week /Zielony tydzień

To największe w Europie przedsięwzięcie poświęcone ochronie środowiska – cykl wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską. Jest okazją do wymiany pomysłów i sprawdzonych praktyk między przedstawicielami administracji państwowej, przemysłu, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i mediów. W tym roku, dzięki staraniom Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Zielony Tydzień odbywa się w Warszawie. Mazowsze było współorganizatorem wydarzeń, które zorganizowano w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

– Wszyscy podlegamy wpływom zachodzących zmian klimatu. Stan naszego środowiska naturalnego pogarsza się. Dlatego tak ważne, abyśmy wspólnie zadbali o kondycją środowiska i przede wszystkim podjęli działania, aby przystosowywać się do tych zmian – mówi marszałek województwa Adam Struzik.

Więcej na ten temat 

Poza tym w audycji:

  • Noc Muzeów na Mazowszu

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Uczeń Treść komentarza: Pan Przemysław to nie tylko wspaniały nauczyciel ale i człowiek Data dodania komentarza: 26.07.2026, 12:18 Źródło komentarza: Nie żałuję tej drogi, którą odbyłem Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wreszcie można podjechać autem nie Obi tylko prawdziwy zlot i napić piwa i pooglądać klasyki Data dodania komentarza: 14.07.2026, 23:04 Źródło komentarza: Paweł Chudoba i Łukasz Łon 13.07.2026 Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026
Reklama
Reklama