Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 czerwca 2026 06:05
Reklama

Żywiołowy kwartet saksofonowy na inaugurację Spotkań z Chopinem

Koncert zespołu The Whoop Group zainaugurował tegoroczną edycję Sochaczewskich Spotkań z Chopinem. Wczoraj w sali balowej hotelu Chopin czterech młodych saksofonistów zabrało publiczność z muzyczną podróż przez epoki i różne kraje.
Żywiołowy kwartet saksofonowy na inaugurację Spotkań z Chopinem

Sochaczewskie Spotkania z Chopinem to cykl czterech koncertów rocznie, organizowanych wspólnie przez burmistrza miasta, państwową Szkoła Muzyczną i hotel Chopin. 

Na inaugurację tegorocznych spotkań wybrano kwartet saksofonowy The Whoop Group. 

To młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, w którego skład wchodzą studenci i absolwenci takich uczelni jak: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi, Akadamijia za glasbo w Ljulbljanie, a także Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu. Połączyła ich wspólna radość tworzenia muzyki, ale także dawno zapoczątkowana przyjaźń. Każdy z nich jest laureatem wielu prestiżowych konkursów solowych jak i kameralnych zarówno za granicą jak i w Polsce. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu stypendialnego Młoda Polska.

Ich specjalnością jest muzyka klasyczna i współczesna, jednak z wielkim powodzeniem i przyjemnością odkrywają także inne gatunki muzyczne. Świetnie czują się w jazzie, funku, a nawet folku. Jest to pierwszy i jedyny kwartet saksofonowy w Polsce, który zajmuje się wykonywaniem tak różnorodnej muzyki.

Obecnie pracują nad debiutancką płytą zawierającą utwory oryginalnie napisane na kwartet saksofonowy jak i własne transkrypcje utworów z różnych epok.

Posłuchajcie naszej relacji z koncertu. W materiale dużo muzyki oraz rozmowa z zespołem

Kliknij aby odtworzyć



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama