Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 23:29
Reklama

Dni Sochaczew 2018: program na cały weekend

Trzy dni atrakcji. Każdego roku impreza przyciąga tłumy mieszkańców całego powiatu sochaczewskiego. Publikujemy program Dni Sochaczewa 2018.
Dni Sochaczew 2018: program na cały weekend
Dni Sochaczewa 2016

Autor: Małgorzata Kazur

Urząd Miasta Sochaczew przedstawił program Dni Sochaczewa 2018. O tegorocznych gwiazdach muzycznych święta naszego miasta pisaliśmy TUTAJ. Poniżej parę innych szczegółów na temat atrakcji, w których będziemy mogli wziąć udział w weekend 8 – 10 czerwca 2018 r.

 

Brathanki, Wilki, Dawid Kwiatowski i legendarna grupa Boney M. – to gwiazdy tegorocznych Dni Sochaczewa. Jak zawsze święto miasta odbędzie się w drugi weekend czerwca. Urząd Miasta podkreśla, że prawdopodobnie już ostatni raz duża scena ustawiona będzie na terenie MOSiR-u przy ul. Warszawskiej. W przyszłym roku impreza wrócić ma na Podzamcze.

Prace nad programem obchodów trwają od jesieni. Ratusz ma już zawarte umowy z gwiazdami występującymi na scenie głównej i, jak co roku, w ofercie koncertowej każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W planie obchodów pojawi się wiele zupełnie nowych elementów np. Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych, Otwarty Ratusz, przedstawienia plenerowe, będą goście z Centrum Nauki Kopernik i wiele innych atrakcji.

 

Dni Sochaczewa 2018 program

PIĄTEK 8 czerwca 2018

Ten rok jest szczególny, gdyż w całym kraju, także w Sochaczewie, trwają obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mocnym niepodległościowym akcentem w czasie Dni Sochaczewa ma być uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbędzie się 8 czerwca.

- Wspólnie z przewodniczącym Kaczmarkiem planujemy w trakcie sesji pierwsze wykonanie hejnału Sochaczewa. Spotkanie radnych uświetni także koncert polskich hymnów „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”. Po raz pierwszy razem wystąpią wszystkie sochaczewskie chóry – Państwowej Szkoły Muzycznej, Vivace, Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Patria. To będzie wyjątkowe wydarzenie, bo na scenie stanie łącznie 250 śpiewających osób – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Wieczorem w SCK przy 15. Sierpnia odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia przeplatany recytacją wierszy napisanych przez sochaczewskich poetów.

- To nasz ukłon w kierunku literatów, bardzo zintegrowanego i rosnącego środowiska poetów, które chcemy pokazać szerszej publiczności. O przeczytanie kilku wierszy poprosiliśmy doskonale znanego aktora Tadeusza Chudeckiego – dodaje naczelnik.

Piątek zakończy się na placu Kościuszki widowiskiem, którego głównym bohaterem będzie ogień. W ten sposób o 22.00 rozpocznie się Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych.

 

SOBOTA 9 czerwca 2018

Sobota rozpocznie się od uroczystości wojskowych. 37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej stacjonujący w Bielicach otrzyma sztandar ufundowany przez cztery samorządy: powiat sochaczewski, miasto Sochaczew, gminę Sochaczew i gminę Teresin. Chwilę później na placu rozpocznie się Festiwal Orkiestr Dętych OSP, organizowany w hołdzie dla strażaków, którzy w 1918 roku rozbrajali wroga i jako pierwsi w Sochaczewie wciągnęli na maszt biało-czerwoną flagę. Orkiestry przejdą w paradzie "Biało-Czerwonej" z placu Kościuszki na stadion MOSiR, a na jej czele zobaczymy zabytkowe wozy strażackie. Muzyków usłyszmy także na scenie głównej, gdzie po grających pop i folk Brathankach oraz koncercie legendy disco Boney M, odbędzie jeszcze potańcówka z DJ Piaskiem.

W sobotę i niedzielę od godziny 12.00 na terenie MOSIR odbywać się będzie „Jarmark Sochaczewski”.

- To propozycja dla lokalnych twórców rękodzieła, czyli malarzy, rzeźbiarz, garncarzy oraz producentów zdrowej żywności np. serów, miodów, wędlin i soków. Mamy na terenie powiatu kilkadziesiąt rodzinnych gospodarstw specjalizujących się w regionalnych smakach, mamy także wielu twórców rękodzieła. Zapraszamy, by się pokazali, pochwalili swoimi produktami i swoją sztuką – zachęca Joanna Niewiadomska-Kocik.

Oprócz strefy sztuki na stadionie powstanie też strefa rodzinna, a tam gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz goście specjalni z Centrum Nauki Kopernik, którzy w sobotę i niedzielę przeprowadzą dwanaście pokazów. Pozwolą one dzieciom zrozumieć np. jak funkcjonuje ludzki mózg, skąd się bierze powietrze itp.

Przez dwa dni na terenie MOSiR gościć ma także Miasteczko Harcerskie sochaczewskiego hufca.

 

NIEDZIELA 10 czerwca 2018

W niedzielę odprawiona zostanie tradycyjna msza święta w intencji mieszkańców a po niej na plac Kościuszki wróci Festiwal Katarynek i Teatrów Ulicznych. Już dziś zapraszamy na koncert kataryniarzy, spektakl „Motylescena” augustowskiego teatru Akt i plenerowy teatrzyk dla dzieci. Na finał festiwalu samorządowcy i goście z miast partnerskich Sochaczewa podzielą wśród mieszkańców „Mazurka Chopina”.

Nową propozycją w programie będzie Otwarty Ratusz. W jego ramach planowana jest m.in. prezentacja nowych wydawnictw poświęconych miastu. 10 czerwca w urzędzie odbędzie się spotkanie autorskie i prezentacja „Sochonostalgii” Barbary Sobkowicz, wieloletniej nauczycielki języka polskiego w LO Chopina. To rozszerzony zbiór wspomnień, publikowanych od kilku lat na łamach „Ziemi Sochaczewskiej”, który przeniesie czytelnika do powojennego Sochaczewa, na stare ulice, do popularnych restauracji, przypomni dawno zapomniane miejsca, mieszkańców i wydarzenia.

- Po premierze książki odbędzie się prezentacja specjalnej aplikacji na telefony i tablety poświęconej atrakcjom turystycznym miasta i najbliższych okolic – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

W niedzielę na scenie zaprezentują się m.in. tancerze, wokaliści i muzycy związani z Sochaczewskim Centrum Kultury, swoje największe przeboje zaśpiewa idol nastolatek Dawid Kwiatkowski, a wieczorny blok koncertów zamkną Wilki.

 

Za kilka tygodni radni zdecydują, czy nazwę Dni Sochaczewa zmienić na Święto Mieszkańców Sochaczewa. Jak już zapowiadaliśmy, zmiana ma być znacznie głębsza, dotyczyć przede wszystkim formuły święta, które wyjdzie poza centrum. Świętować mają wszystkie dzielnice. W Chodakowie idealne miejsce do organizacji imprez to stadion MOSiR, w Boryszewie scena plenerowa na tyłach SCK. Już w tym roku wszystkie wydarzenia sportowe odbywać się będą na obiektach MOSiR w Chodakowie.

- To prawdopodobnie ostatnie dni miasta organizowane na stadionie przy ul. Warszawskiej. Ratusz liczy, że w 2019 wrócą na podzamcze, gdzie powstać ma nowy amfiteatr i widownia z tysiącem miejsc siedzących. Miasto ma projekty, komplet pozwoleń i pieniądze na ten ogromny projekt. Przetarg, który ma wskazać wykonawcę prac, został już ogłoszony – podkreśla ratusz.

 

info źródło Urząd Miasta Sochaczew, Daniel Wachowski

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ok 31.05.2018 21:12
Jarmark Sochaczewski"W sobotę i niedzielę od godziny 12.00 do 19.00 na terenie MOSIR odbywać się będzie "Jarmark Sochaczewski". Spotkamy tam m.in. lokalnych twórców rękodzieła, malarzy, producentów żywności. "Jarmark Sochaczewski" rozbije się na płycie boiska bocznego, w rejonie komisu samochodowego i kortów tenisowych.W strefie cateringu działać będą stoiska rodzimych restauracji i firm dowożących dania do domów, gdzie kupimy m.in. kebaby, lody, desery, dania etniczne i staropolskie, skosztujemy też piwa prosto z beczki Browaru Socho.Strefa rodzinna to gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz gości specjalnych z Centrum Nauki Kopernik, którzy w sobotę i niedzielę przeprowadzą dwanaście pokazów (początek o pełnej godzinie począwszy od 12.00 do 17.00). Pozwolą one dzieciom zrozumieć np. jak funkcjonuje ludzki mózg, skąd się bierze powietrze itp. Gdyby tego jeszcze było mało, w Jarmarku weźmie udział również Junior Odkrywca, który zaproponuje maluchom m.in. serię eksperymentów chemicznych i fizycznych, ze stowarzyszeniem Planszówki pogramy w najpopularniejsze rodzinne gry, a maluchy miło spędzą czas w Przedszkolu pod chmurką Akademii Prymusa.Przez dwa dni na terenie MOSiR gościć ma także Miasteczko Harcerskie sochaczewskiego hufca, a w nim m.in. nauka robienia węzłów, rozpalania ogniska, quizy  i wiele innych atrakcji. Swoimi sukcesami, pracami plastycznymi i rękodziełem pochwalą się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Ich prace będzie można kupić i w ten sposób wesprzeć działalność tych placówek. Na Jarmarku nie zabraknie stoisk lokalnych organizacji pozarządowych.

PRZECZYTAJ
Cisza może być bardzo inspirująca Cisza może być bardzo inspirująca Olka - Aleksandra Borak- Pietrzak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Mówi o sobie, że jest artystką niezależną, pisze i komponuje w zgodzie ze swoimi artystycznymi upodobaniami. Wielką wagę przywiązuje do tekstu. Jej debiutancka "Epka" zatytułowana: "Krótka historia" to opowieść kobiety, która nadwyręża siebie dla relacji, jaką tworzy z drugim człowiekiem. I choć próbuje się w niej nie zgubić, ciągle daje przekraczać swoje granice. Każdy utwór, odkrywa nową, uniwersalną historię, w której życie daje kolejną lekcję. W ostatniej piosence Olka zamyka rozdział tej relacji, nie jest jednak powiedziane czy przestaje popełniać te same błędy. Tym samym artystka chce skłonić słuchacza do zastanowienia się i refleksji nad swoimi wyborami i przypomina, że każdy z nas ma możliwość wyciągnięcia wniosków i zmiany w każdym momencie. Singiel promujący EP to "Na dwa" „Na dwa" to kolejny utwór, który powstał we współpracy Olki z producentem Adamem Bieranowskim. Olka i tym razem konsekwentnie porusza tematy związane z relacjami międzyludzkimi. Na najnowszym singlu stara się oswoić słuchacza z sytuacją rozstania. Choć może wydawać się, że w utworze zawarta jest jedynie bolesna i pełna zwątpienia historia, tak naprawdę jest całkiem inaczej. Poza użyciem słów wyrażających niełatwe uczucia i myśli, które towarzyszą człowiekowi, warto zwrócić uwagę na to, że mowa jest o podziale wspólnego świata bliskich sobie ludzi na tytułowe „dwa" światy, a nie na dwie połowy. Świadczy to o dwóch nowych początkach, a nie o utracie części siebie. Nadzieja na lepsze chwile, które mogą jeszcze nadejść nawet po odejściu ważnej osoby, została również, a może i przede wszystkim, ujęta w warstwie muzycznej. Poprzez zastosowanie ciekawego zabiegu, w kompozycji można dostrzec przemianę, jaka jest konieczna w tego typu sytuacji życiowej. Mimo że pierwszy moment jest trudny i powoduje blokadę czy wycofanie się człowieka, z czasem trzeba żyć dalej i oczekiwać kolejnych szczęśliwych dni. Właśnie tę potrzebę pogodzenia się z sytuacją można odnaleźć w rosnącym tempie utworu. Z delikatnego początku piosenka ewoluuje do energicznego zakończenia, któremu cały czas towarzyszy dźwięk akustycznego pianina oraz skrzypiec.Data dodania artykułu: 05.05.2024 13:07
Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Agata Bizuk - Polka w Irlandii. Tu pracuje i jednocześnie pisze książki po polsku, ponieważ jak mówi, cały czas sercem jest w Polsce. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o polonii irlandzkiej, o świętowaniu Polaków i Irlandczyków oraz o swojej najnowszej powieści "Skóra na niedźwiedziu", w której postacią wyjątkową jest seniorka rodu Ingrid. W licznej rodzinie Kręciszów każdy dba o własne interesy, a wyobraźnię wszystkich do białości rozpala należąca do Ingrid przedwojenna willa w Szczawnie-Zdroju. Janusz, Dagmara, Robert i Paulina mają już to i owo na sumieniu, tylko dokąd zawiedzie ich rywalizacja o cenny spadek? Czy rodzina wyjdzie cało z tej potyczki? Relacje i nastroje w rodzinnym domu pozostawiają bowiem wiele do życzenia, ale na szczęście seniorka rodu ma się świetnie i do grobu wcale się nie wybiera. Ingrid Kręcisz, mimo słusznego wieku, w niczym nie przypomina stereotypowej babci. Ma cięty język i umysł ostry jak brzytwa. Zaparz dobrą herbatę lub – jak ona – nalej kieliszeczek domowej nalewki i poznaj mieszkańców willi Wandzia. Bo nie wszystko jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka… Rocznik 81. Emigrantka, choć tylko ciałem, bo duchem zawsze w Polsce. Z wykształcenia socjolożka, a z zawodu HR-owiec, mimo że od zawsze chciała zostać emerytką. Ma w swoim dorobku jedenaście powieści obyczajowych. Od prawie osiemnastu lat mieszka w Irlandii.Data dodania artykułu: 03.05.2024 11:22
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!
Reklama
Reklama