Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 czerwca 2026 05:58
Reklama

Wędkarze nagrodzili starostę

Starosta sochaczewski Jolanta Gonta gościła w minionym tygodniu w urzędzie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przedstawicieli Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z koła Sochaczew. Wędkarze przyznali staroście specjalne wyróżnienie.
Wędkarze nagrodzili starostę

W grudniu ubiegłego roku Koło PZW Sochaczew Miasto obchodziło swój jubileusz 55-lecia. Z tej okazji m.in. władze powiatu sochaczewskiego złożyły wszystkim członkom Koła życzenia i gratulacje. Koło realizuje nie tylko statutowe zadania, ale także prowadzi działania na rzecz ochrony lokalnej przyrody i kształtuje kulturę wędkarską, również u najmłodszych mieszkańców powiatu. Od lat bowiem organizuje zawody wędkarskie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m.in. z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja czy Bitwy nad Bzurą 1939 r. Każdego roku też sporym zainteresowaniem cieszą się zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Łącznie w sportowych wędkarskich zmaganiach biorą udział setki osób. W każdej z wymienionych imprez wędkarskich wsparcie oferuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, fundując m.in. nagrody czy puchary.

Stąd też miłym zaskoczeniem dla Jolanty Gonta, starosty sochaczewskiego było nadanie jej odznaki „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego” przyznanej przez Dionizego Ziemieckiego, prezesa Zarządu Głównego PZW. Niestety, starosta nie mogła osobiście uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych 55-lecia sochaczewskiego Koła, dlatego też odebrała je w ostatnich dniach z rąk Andrzeja Bylinowicza, prezes PZW Koła Sochaczew, któremu towarzyszył jego zastępca Marek Panek. – Dziękuję bardzo za to wyróżnienie i odznakę. Mam nadzieję, że nadal tak prężnie i efektywnie będziecie popularyzować wędkarstwo wśród mieszkańców naszego powiatu – mówiła  starosta podczas spotkania z wędkarzami, zapewniając jednocześnie o dalszym wspieraniu tego typu zawodów.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama