Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 maja 2024 07:50
Reklama
News will be here

Powiatowe służby podsumowały rok

Corocznie w styczniu starosta sochaczewski przekazuje do wiadomości Rady Powiatu sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które obejmuje statystyczne oceny zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, bezpieczeństwa pożarowego, sanitarno-epidemiologicznego oraz przestrzegania prawa budowlanego i przeciwdziałanie katastrofom budowlanym na terenie powiatu.
Powiatowe służby podsumowały rok

Autor: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Na posiedzeniu Rady Powiatu 30 stycznia 2018 r. Lesław Siergiej, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowotnego, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych przedstawił Sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2017 z prac policji, straży pożarnej oraz innych powiatowych służb, inspekcji a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie powiatu zadania w zakresie porządku publicznego.

Istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców mają działania Komendy Powiatowej Policji. W 2017 roku stwierdzono popełnienie 1618 przestępstw a ich wykrywalność wrosła w stosunku do roku poprzedniego o 13,5 %. W skali roku na terenie naszego powiatu było o ponad 136 więcej patroli, co niewątpliwie miało wpływ na ograniczenie liczby przestępstw i poprawę bezpieczeństwa obywateli. Skrócił się również czas reakcji na zdarzenie. Średni czas reakcji policji oznaczone jako „pilne” wyniósł 7,28 min. Sochaczewscy policjanci w ramach działań profilaktycznych czynnie uczestniczyli w wielu programach i akcjach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa obywateli. Wdrożono także nowe narzędzia takie jak: internetowa Krajowa Mapa Zagrożeń, jak i aplikacja na smartfony „Moja Komenda”.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie w ramach działań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego odnotowała 1350 zdarzeń wymagających interwencji jednostek straży pożarnej, to o 12 mniej niż w roku poprzednim. W roku 2017 na terenie powiatu funkcjonowało 38 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w których pozostaje zrzeszonych 650 strażaków, którzy stanowią duże wsparcie dla jednostek państwowych.

W ubiegłym roku w obszarze bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła 816 kontroli sanitarnych zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz 65 kontroli interwencyjnych. PSSE w zakresie Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia w 2017 r. realizowała m.in. programy edukacyjne skierowane do uczniów, takie jak: „Nie pal przy mnie proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” czy „Trzymaj Formę”, „Pierwszy dzwonek”, „Wybierz życie pierwszy krok”. Do programów tych przystąpiło ponad 10 tys. dzieci i młodzieży ze szkół powiatu sochaczewskiego. W poprzednim roku na szeroką skalę kontynuowane były także działania informacyjno-edukacyjne dotyczące dopalaczy.

W zakresie przestrzegania prawa budowlanego i przeciwdziałania katastrofom budowlanym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził 269 kontroli.

Jeśli chodzi o zakres bezpieczeństwa epizootycznego, to warto wspomnieć, że na terenie powiatu sochaczewskiego w ubiegłym roku zarejestrowanych było 2949 stad zwierząt hodowlanych, w których Powiatowy Lekarz Weterynarii przeprowadził badania monitoringowe w kierunku wykrywania chorób zakaźnych nie stwierdzając wyników dodatnich.

Oczywiście to tylko część wszystkich zadań realizowanych przez poszczególne podmioty. Otrzymane od danych jednostek i służb sprawozdania świadczą o ich aktywności, zaangażowaniu oraz, że podejmowane przez nich działania z roku na rok są efektywniejsze i podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Warto nadmienić, że w ubiegłym roku odbywały się m.in. wspólne posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Sochaczewskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym celem spotkań było przygotowanie samorządów, służb, inspekcji i straży do zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenieniu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Z kolei, w październiku na terenie powiatu sochaczewskiego przeprowadzono powiatowe ćwiczenia obronne. Odbywały się one pod kryptonimem „SOCHO 2017”. Tematem ćwiczenia było „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa z wykorzystaniem stanowiska kierowania starosty”.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!
Reklama
News will be here
Reklama