Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 stycznia 2026 05:15
Reklama

DPS ma nowy samochód

„Zakup samochodu 9–miejscowego typu mikrobus przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich dla Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie” – to tytuł projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe, w wyniku którego Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wzbogacił się o nowy samochód.
DPS ma nowy samochód

Jego wartość to 138 633 zł, z czego uzyskane dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 72 660 zł.

Otrzymane auto, znakomicie dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, ma usunąć barierę transportową, która uniemożliwia bądź bardzo utrudnia pełne uczestnictwo oraz dotarcie niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na badania specjalistyczne, do szpitali, przychodni, turnusy rehabilitacyjne, zajęcia terapeutyczne.

Ponadto mikrobus w jeszcze większym stopniu przyczyni się nie tylko do poprawy warunków prowadzonej działalności Ośrodka, ale też do wzrostu jakości i efektywności usług świadczonych dla podopiecznych placówki.

Nowy volkswagen, który posiada już placówka, samorząd powiatowy przekazał tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Symbolicznie kluczyki do auta mieszkańcom DPS wręczyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski w obecności Tadeusza Głuchowskiego, wicestarosty, Anny Ulickiej – członka Zarządu Powiatu, Andrzeja Kierzkowskiego – przewodniczący Rady Powiatu, Wandy Dragan i Moniki Wideńskiej, wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Aby mieszkańcy na co dzień podróżowali bezpiecznie, samochód poświęcił ks. proboszcz Dariusz Kuźmiński. Radości nie krył też Konrad Jakubowski, dyrektor DPS. - Pozyskanie nowego samochodu jest dla nas bardzo dużym wsparciem, gdyż na co dzień nasi pensjonariusze korzystają z wyjazdów do różnych specjalistów w różnych miastach, nie tylko w Sochaczewie pokonując wiele kilometrów. Tak przystosowane auto z pewnością jest dla nas bardzo dużym wsparciem, za co serdecznie dziękujemy.

Warto podkreślić, iż dofinansowanie z PFRON było możliwe dzięki zaangażowaniu i efektywnej pracy Wydziału Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;)Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025Autor komentarza: Ciekawski 12Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne.Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Dziękuję za artykuł o Mice. Tak bardzo niedoceniany jest on w Polsce. Płyta francuska jest przepiękna. A teraz czekamy na anglojęzyczny krążek zupełnie " z innej bajki". Zapraszam na moją stronę internetową Mikapopolsku.com - jedyną polską stronę o Mice.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 22:01Źródło komentarza: MIKA wraca z singlem „Modern Times”Autor komentarza: Sarniak1975Treść komentarza: Niesamowite odkrycie. Pozdrowienia dla chłopakówData dodania komentarza: 7.11.2025, 23:26Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Henryk_64Treść komentarza: Brawo grupa. Fajnie chłopaki opowiadają. Dawajcie ich częściej.Data dodania komentarza: 18.10.2025, 00:34Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Ave_TeresińczykTreść komentarza: to super co robicie dla Małgorzaty Borkowskiej! Mam nadzieję, że uda się uzbierać wymaganą kwotęData dodania komentarza: 29.09.2025, 23:59Źródło komentarza: Beata Krukowska i Rafał Gołębiowski 25.09.2025
Reklama
Reklama
Reklama