Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:11
Reklama

"Po mazowieckie skarby…"

"Po mazowieckie skarby…"
W ostatnią niedzielę, 12 lipca, przystań w Suchodole koło Iłowa zgromadziła licznych sympatyków kajaków, rowerów, a nawet motorów i biegania. Wszystko za sprawą uroczystego rozpoczęcia sezonu kajakowego i motorowodnego na Wiśle, którego pomysłodawcami i organizatorami byli m.in. wójt gminy Iłów oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Skarbiec Mazowiecki" z Warszawy. Już w sobotę do tego urokliwego miejsca na Wisłą dotarli pierwsi rowerzyści. Wystartowali z Sochaczewa, by w ciągu kilku godzin odwiedzić kilka z najciekawszych zabytków tego terenu - kościoły w Kozłowie Biskupim, Kozłowie Szlacheckim, Rybnie, Giżycach i Iłowie. Kto wie, czy jednak nie większą atrakcja była dla nich możliwość biwakowania na Wisłą z możliwością rannego oglądania ptaków, zamieszkujących okoliczne kępy. W niedzielę chętni mieli możliwość poznawania najciekawszych miejsc w Wyszogrodzie i zwiedzenia miejscowego Muzeum Wisły. W samo południe kilkanaście kajaków ze śmiałkami wyruszyło w trzygodzinną podróż z Wyszogrodu do przystani w Suchodole. Miał to być spływ, jednak ze względu na niski poziom rzeki, uczestnicy w wielu miejscach… chodzili po "po wodzie", próbując znaleźć dogodne miejsce do dalszego spływania. Gdy już przybyli na miejsce, powitali ich licznie zgromadzeni na przystani wodnej w Suchodole goście, którym czas uprzyjemniali młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Wielu chętnych wzięło również udział w zorganizowanych zawodach kajakowych o Puchar Gminy Iłów, a także w biegu przełajowym o Puchar Prezesa LOT "Skarbiec Mazowiecki". Imprezę zakończyła zabawa "na dechach", która trwała do północy. Nie przez przypadek organizatorzy nazwali imprezę wyprawą "Po mazowieckie skarby…". Dzięki niej uczestnicy - którzy przybyli z różnych zakątków Mazowsza - mogli się przekonać, że "mazowiecki skarby" to nie tylko odkrywanie perełek architektury czy wspaniałych krajobrazów, ale także poznawanie miejscowej flory i fauny.

Jacek Wiśniewski

Poniżej zdjęcia z wydarzenia:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama