Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 01:36
Reklama

Pozostaną w naszej pamięci

Co roku przed 1 listopada wspominamy tych, którzy byli ważni w naszym życiu, a już ich zabrakło. Dla mieszkańców powiatu ostatnie 12 miesięcy oznaczało pożegnanie z wieloma bardzo ważnymi postaciami życia kulturalnego i społecznego.
Pozostaną w naszej pamięci

Ks. Józef Kwiatkowski

Ksiądz Kwiatkowski zmarł 29 grudnia 2016 roku. Był budowniczym kościoła w Boryszewie, gorliwym kapłanem, wielkim patriotą. Kilkadziesiąt lat służył parafii, angażował się w życie społeczne miasta i powiatu. Jako emeryt wspierał działania wielu stowarzyszeń. Ciepły, zaangażowany, niezapomniany dla wielu pokoleń mieszkańców swojej dzielnicy. Ksiądz prałat Józef Kwiatkowski zmarł w wieku 83 lat. Od 2012 roku był Honorowym Obywatelem Sochaczewa.

Maria Gołkowska

Ponad 40 lat uczyła i wychowywała młodzież. Charyzmatyczna polonistka, animatorka życia kulturalnego, wzór dla wielu pokoleń. Działaczka Solidarności, współzałożycielka lokalnych gazet, odznaczona Złotym Krzem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowa Obywatelka Sochaczewa od 2014 roku. Miała 81 lat.

Stanisław Wójcik

Przez niemal 40 lat związany z teresińskim Zespołem Szkół, wieloletni dyrektor tej placówki. Wychowawca młodzieży, animator działań społecznych, oddany szkole i uczniom. Oznaką wielkiego i powszechnego szacunku w lokalnym środowisku jest fakt, iż do dziś szkoła, którą kierował przez 33 lata, jest potocznie nazywana „szkołą pana Wójcika”. Honorowy Obywatel gminy Teresin.

Zbigniew Sitarski

Wieloletni radny gminy Sochaczew. Społecznik, zaangażowany w życie gminy, a zwłaszcza swojej miejscowości. Oddany rodzinie, działał w kościele – między innymi dzięki jego zaangażowaniu powstała świątynia w Pilawicach. To z jego inicjatywy rozpoczęła się budowa wszystkich 6 strażnic OSP w gminie. Szanowany przez mieszkańców i władze gminy, jeden z najbardziej pomysłowych i skutecznych radnych.

Stanisław Szulczyk

Samorządowiec, pedagog, spółdzielca. Burmistrz Sochaczewa w latach 1998-2002. Za jego kadencji powstała sochaczewska obwodnica i basen Orka, był inicjatorem przestawienia sochaczewskich kotłowni z węgla na olej opałowy. Wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu, wieloletni członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Spokojny, zrównoważony. Miał 69 lat.

Zbigniew Gajewski

Pediatra, społecznik, pisarz, poeta, tłumacz, publicysta. Oddany całym pokoleniom swoich małych pacjentów, którzy nie musieli liczyć się z godzinami jego dyżurów. Był do ich dyspozycji zawsze i wszędzie. Poza pracą pasjonowała go historia i publikacje na temat zapomnianej kultury Serbołużyczan. Był również założycielem Klubu Inteligencji Katolickiej w Sochaczewie. Miał 91 lat.

Renata Trzos

Przez 21 lat dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sochaczewie. Była osobą powszechnie lubianą i szanowaną. Jej przedwczesne odejście to wielka strata dla edukacji, samorządu miejskiego i środowiska nauczycielskiego. W 2002 roku trzymała Złotą Odznakę ZNP, rok później Srebrny Krzyż Zasługi, w 2007 roku Złoty Krzyż Zasługi a 2008 Medal Komisji Edukacji Narodowej. Miała 51 lat.

Józef Gołębiowski

Starosta powiatu sochaczewskiego w latach 2002-2006 i radny powiatowy, szef Rady Powiatowej SLD. Był inicjatorem i wykonawcą utworzenia siedziby Starostwa Powiatowego w dawnym internacie ZS RCKU. Za jego kadencji doszło do sprzedaży i efektywnego zagospodarowania „pól czerwonkowskich”. Miał 70 lat.

Odeszli od nas także:

Stanisław Czapigo - pedagog, wykładowca i prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie. Związany ze środowiskiem spółdzielczym, przez wiele lat członek Rady Nadzorczej SML-W, potem jej prezes.

Andrzej Nagłowski - były dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sochaczewie, radny gminy Sochaczew.

Janina Sitkiewicz – nauczycielka, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w latach 1984-88, zaangażowana w działalność Związku Emerytów i Rencistów, animatorka życia społecznego.

Jan Kacprzak – były radny gminy Sochaczew

Andrzej Popławski – wieloletni działacz izb rolniczych

Bożenna Szajewska – wieloletni pracownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Sochaczewie

Jerzy Sorbjan – nauczyciel ZS RCKU

Zofia Pliszkiewicz – nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina 

Sławomir Kmieciński – prezes OSP Stare Budy, były radny gminy Młodzieszyn

Edward Basiak – wieloletni naczelnik OSP Nowe Mostki.

Pozostaną w naszej pamięci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!
Reklama
News will be here
Reklama