Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:17
Reklama

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie po raz XXV ogłosiło Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Tematem tegorocznej, jubileuszowej edycji, będzie szopka tradycyjna. Prace można zgłaszać do 1 grudnia.
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Celem konkursu, nieprzerwanie od ćwierć wieku, jest propagowanie tradycji szopkarskiej i kultywowanie świąt Bożego Narodzenia. W tym roku organizatorzy oczekują od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopek bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, zgodnie z duchem historii i tradycji.

Jeśli chodzi o formy plastyczne i technikę prac, organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność, łącznie z zastosowaniem elementów świetlnych i dźwiękowych. Jedynym ograniczeniem jest wielkość szopek. Nie powinny one przekraczać wymiarów 50x70 cm w podstawie.

Tradycyjnie w konkursie mogą wziąć udział dzieci (3–6 oraz 7–13 lat), młodzież (kategoria wiekowa 14-16 lat) oraz osoby dorosłe. Mogą to być prace indywidualne, przygotowane przez maksymalnie trzyosobowe zespoły oraz szopki rodzinne. Szczegółowy regulamin konkursu oraz sposób opisania szopki jest dostępny w muzeum i na jego stronie internetowej www.muzeumsochaczew.pl.

Prace przyjmowane będą do 1 grudnia, a uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, pl. Kościuszki 12. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Będzie je można oglądać do końca stycznia 2018 r.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

UM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Dziękuję za artykuł o Mice. Tak bardzo niedoceniany jest on w Polsce. Płyta francuska jest przepiękna. A teraz czekamy na anglojęzyczny krążek zupełnie " z innej bajki". Zapraszam na moją stronę internetową Mikapopolsku.com - jedyną polską stronę o Mice.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 22:01Źródło komentarza: MIKA wraca z singlem „Modern Times”Autor komentarza: Sarniak1975Treść komentarza: Niesamowite odkrycie. Pozdrowienia dla chłopakówData dodania komentarza: 7.11.2025, 23:26Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Henryk_64Treść komentarza: Brawo grupa. Fajnie chłopaki opowiadają. Dawajcie ich częściej.Data dodania komentarza: 18.10.2025, 00:34Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Ave_TeresińczykTreść komentarza: to super co robicie dla Małgorzaty Borkowskiej! Mam nadzieję, że uda się uzbierać wymaganą kwotęData dodania komentarza: 29.09.2025, 23:59Źródło komentarza: Beata Krukowska i Rafał Gołębiowski 25.09.2025Autor komentarza: bebeTreść komentarza: Brawo Panie Pawle, pieknie Pan mówi o naszej Gminie. Jestem Dumna mieszkanka Gminy TeresinData dodania komentarza: 6.09.2025, 05:52Źródło komentarza: Paweł Wróblewski 3.09.2025Autor komentarza: KarinkaTreść komentarza: https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/86379_agata-ylkowska-potrzeba-liderow-szlachetnej-paczki-video-.htmlData dodania komentarza: 20.08.2025, 11:31Źródło komentarza: Agata Żyłkowska 18.08.2025
Reklama
Reklama
Reklama