Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 czerwca 2026 08:23
Reklama

Starosta nagradza uczniów stypendiami

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie 80 uczniów ze szkół powiatowych otrzymało stypendia finansowe za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Wyróżnienia otrzymali z rąk Jolanty Gonta, starosty sochaczewskiego.
Starosta nagradza uczniów stypendiami

Autor: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Tak jak przed rokiem, zdecydowanie najwięcej stypendiów trafiło do uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Sochaczew. Młodzież z placówki kierowanej przez dyrektora Dariusza Miłkowskiego stanowiła ponad połowę nagrodzonych.

Ponadto, wyróżnienia powędrowały do uczniów z: Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół w Erminowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

Stypendia starosty przyznawane są najzdolniejszej młodzieży za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce, a także za znaczące sukcesy w sporcie. Kwota wypłacanej przez dziesięć miesięcy nagrody to 170 zł dla każdego ucznia.

Podczas uroczystości, którą poprowadziła Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji stypendystom i pedagogom gratulowała w imieniu Zarządu Powiatu starosta Jolanta Gonta – Cieszymy się bardzo, szczególnie gratuluję tym, którzy nie tylko świetnie się uczą, ale też mają wybitne osiągnięcia w sporcie. Uzyskanie tak wysokich wyników na obu płaszczyznach wymaga wyjątkowo ogromnej pracy. Trzeba też pamiętać, że zapewne nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie wasi nauczyciele i rodzice. To oni są z wami każdego dnia, służą pomocą i im również należą się podziękowania. Dla Zarządu Powiatu takiego typu wydatki jak stypendia są mile widziane, bo oznacza to, że mamy zdolną, wyedukowaną i pracowitą młodzież – zwracała się do stypendystów starosta, jednocześnie wyrażając wielką radość z dużej liczby wyróżnionych. Powiatowe władze na uczniach oszczędzać absolutne nie zamierzają i każdego roku przyznają stypendia najlepszym wśród nich.

Tym razem, prym wśród nagrodzonych za wybitne wyniki w nauce wiedli uczniowie sochaczewskiego ZSO. Aż 28 stypendystów ma Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Wśród ich młodszych kolegów i koleżanek z Gimnazjum jest 13 stypendystów, w tym uczennica z najwyższą średnią ocen w powiecie w tej kategorii wiekowej – 5,60.

17 stypendiów trafiło do uczniów ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza, w tym 12 w technikum, 4 w liceum ogólnokształcącego i 1 w zasadniczej szkoły zawodowej. Najwyższą średnią w tej szkole osiągnęła uczennica liceum ogólnokształcącego i było to 5,38.

W ZS CKP za wybitne wyniki w nauce wręczono 7 stypendiów: 4 w technikum, 1 w liceum i 2 w zasadniczej szkole zawodowej. Najwyższa osiągnięta średnia w „Osiemdziesiątce” to 5,06. Po jednym stypendium za wybitne wyniki w nauce otrzymali uczniowie technikum w ZS RCKU oraz w ZS Teresin.

Z kolei, wśród nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce były – 2 uczennice ZS RCKU, uczeń szkoły podstawowej w ZS w Erminowie i uczennica z Gimnazjum w MOW w Załuskowie.

Komisja stypendialna przyznała także 10 stypendiów za wybitne osiągnięcia w sporcie i w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Otrzymali je uczniowie: ZSO (4), ZS CKP (3) i ZS RCKU (3).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz ich nauczycielom.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama