Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 czerwca 2026 06:08
Reklama

3 września biegamy nie tylko w Sochaczewie, ale również w Skierniewicach i Żyrardowie

W niedzielę odbędzie się XXXIV Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą. W Skierniewicach wystartuje II Bieg im Edmunda Jaworskiego, a w Żyrardowie ruszy wyścig „Żyrardów W BIEGU”.
 3 września biegamy nie tylko w Sochaczewie, ale również  w Skierniewicach i Żyrardowie

W niedzielę odbędzie się  najstarsza impreza biegowa na terenie powiatu sochaczewskiego. XXXIV Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą wystartuje ze stadionu MOSiR przy ul. Warszawskiej w niedzielę 3 września. O szczegółach mówi Renata Kubik 

Kliknij aby odtworzyć

Skierniewice

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza biegowa w Skierniewicach. 3 września o godzinie 10.00 wystartuje II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a start i meta zostaną wyznaczone w Rynku.

3 września 2017 r. biegniemy w Skierniewicach, by uczcić pamięć wybitnego trenera Edmunda Jaworskiego. Człowieka, który wraz ze swoimi wychowankami, odnosił sukcesy w boksie, siatkówce, a przede wszystkim w lekkiej atletyce. W ciągu 16 lat pracy w Skierniewicach, mimo braku boiska i sali gimnastycznej, wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych, wśród nich byli: Halina Foks, Barbara Kalisiak, Daniela Tarkowska, Barbara Zwolińska, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Madany, Jerzy Kobyłecki, Witold i Lech Krupińscy. To tylko niektóre nazwiska z całej plejady wybitnych zawodników wywodzących się ze Skierniewic. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu Skierniewice skutecznie konkurowały z takimi ośrodkami sportowymi jak Warszawa i Łódź. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce. 

W związku ze świętem wszystkich biegaczy, kierowcy muszą się liczyć z drobnymi utrudnieniami. W godzinach 9:45-11:45 część ulic będzie bowiem wyłączona z ruchu.Ciągi komunikacyjne pokrywające się z trasą wydarzenia będą zamknięte w czasie, gdy znajdować się będą na nich zawodnicy, a następnie będą sukcesywnie otwierane po przebiegnięciu ostatniego uczestnika. Po zakończeniu biegu tj. od godziny 11:45 ruch zostanie całkowicie przywrócony.  Jednocześnie informujemy, że 3 września w godzinach 8:00-15:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicy Rynek oraz ulicach przyległych. Start i meta biegu znajdować się będą na płycie rynku.  

Żyrardów

Wszyscy fani sportu i dobrej zabawy szykujcie się do startu! Już 3 września na terenie AQUA Żyrardów odbędzie się wielki Festyn Kultury i Sportu. Gwóźdź programu, czyli wyścig „Żyrardów W BIEGU”, rozpocznie się o godzinie 10:00 na ul. Parkingowej. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez takie miejscowości jak Nowe Kozłowice, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Następnie zawodnicy powrócą do Żyrardowa. Koniec 10-kilometrowej trasy zaplanowano przy ul. Jodłowskiego na wysokości Aqua Żyrardów. Podczas biegu obowiązuje limit czasowy. Każdy zawodnik powinien stawić się na mecie w czasie nieprzekraczającym 100 minut.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama