Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 11:38
Reklama

Zadecyduj o nazwach pociągów PKP Intercity!

„Gzikiem” do Poznania, a „Grunwaldem” na Mazury? Rozpoczyna się trzecia edycja plebiscytu na nazwy pociągów PKP Intercity. Od 29 sierpnia do 4 września na facebookowym profilu przewoźnika można głosować na przydomki dla 16 składów, które będą kursowały od nowego rozkładu jazdy 2017/18.
Zadecyduj o nazwach pociągów PKP Intercity!

Wojewodowie typują nazwy

Partnerami tegorocznej edycji plebiscytu są wojewodowie. Z urzędów wojewódzkich PKP Intercity otrzymało propozycje nazw, które nawiązują do regionów. Odwołują się one m.in. do historii, dziejów wybitnych postaci, do kultury czy miejscowych atrakcji turystycznych.

O nazwy ubiega się 16 składów PKP Intercity, a więc tyle ile jest województw w kraju. Dzięki tej inicjatywie, pasażerowie będą mogli podróżować pociągami, których nazwy bezpośrednio kojarzą się z odwiedzanymi przez nich regionami.

Poznajmy kraj!

Wśród plebiscytowych propozycji znalazły się m.in. „Oscypek”, „Kampinos”, „Branicka”, „Gzik” i „Grunwald”. Pociągi z wybranymi w głosowaniu nazwami będą kursowały na trasach np.: Szczecin – Kraków, Łódź – Warszawa, Poznań – Kraków, Katowice – Poznań, Białystok – Łódź czy Warszawa – Terespol.

Mamy nadzieję, że tegoroczny plebiscyt na nazwy pociągów PKP Intercity, tak jak w poprzednich latach, będzie cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. W tym roku propozycje nazw nawiązują do tego, czym szczycą się województwa oraz do tych postaci i wydarzeń z dziejów regionów, o których trzeba mówić czy warto przypominać. Chcemy w ten sposób zachęcić naszych pasażerów do odkrywania wyjątkowych miejsc na turystycznej mapie Polski i do pogłębiania wiedzy o naszym kraju – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Oddaj swój głos na Facebooku!

Plebiscyt rusza 29 sierpnia i potrwa do 4 września. Mechanizm głosowania jest prosty i szybki. Wystarczy odwiedzić profil „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku i w specjalnie przygotowanych ankietach wybrać jedną z trzech propozycji nazw dla każdego z 16 połączeń.

Stańczyk, Moniuszko i Awangarda już w drodze!

Głosowanie na nazwy pociągów to coroczna inicjatywa PKP Intercity, w której udział mogą wziąć internauci za pośrednictwem facebookowego profilu przewoźnika. Dwie poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ubiegłorocznym głosowaniu wzięło udział blisko 28 tys. osób. Najpopularniejsza propozycja nazwy – Haller – dla pociągu relacji Szczecin – Zakopane, otrzymała ponad 2200 głosów. Z kolei druga odsłona plebiscytu nawiązywała do polskiej kultury, historii i sztuki. Obecnie podróżujący na trasie z Poznania do Gdyni mogą odbyć przejazd składem TLK Awangarda, natomiast z Warszawy do Przemyśla kursuje pociąg TLK Pomarańczarka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Dziękuję za artykuł o Mice. Tak bardzo niedoceniany jest on w Polsce. Płyta francuska jest przepiękna. A teraz czekamy na anglojęzyczny krążek zupełnie " z innej bajki". Zapraszam na moją stronę internetową Mikapopolsku.com - jedyną polską stronę o Mice.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 22:01Źródło komentarza: MIKA wraca z singlem „Modern Times”Autor komentarza: Sarniak1975Treść komentarza: Niesamowite odkrycie. Pozdrowienia dla chłopakówData dodania komentarza: 7.11.2025, 23:26Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Henryk_64Treść komentarza: Brawo grupa. Fajnie chłopaki opowiadają. Dawajcie ich częściej.Data dodania komentarza: 18.10.2025, 00:34Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Ave_TeresińczykTreść komentarza: to super co robicie dla Małgorzaty Borkowskiej! Mam nadzieję, że uda się uzbierać wymaganą kwotęData dodania komentarza: 29.09.2025, 23:59Źródło komentarza: Beata Krukowska i Rafał Gołębiowski 25.09.2025Autor komentarza: bebeTreść komentarza: Brawo Panie Pawle, pieknie Pan mówi o naszej Gminie. Jestem Dumna mieszkanka Gminy TeresinData dodania komentarza: 6.09.2025, 05:52Źródło komentarza: Paweł Wróblewski 3.09.2025Autor komentarza: KarinkaTreść komentarza: https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/86379_agata-ylkowska-potrzeba-liderow-szlachetnej-paczki-video-.htmlData dodania komentarza: 20.08.2025, 11:31Źródło komentarza: Agata Żyłkowska 18.08.2025
Reklama
Reklama
Reklama