Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 12:02
Reklama

Trwają prace zmierzające do przystosowania sochaczewskich szkół do wymogów reformy oświaty

Na remonty i wyposażenie dotychczasowych gimnazjów pozyskano 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Edukacji.
Trwają prace zmierzające do przystosowania sochaczewskich szkół do wymogów reformy oświaty

Miasto musi jednak wyłożyć własne środki na przystosowanie pozostałych placówek oświatowych - mówi wiceburmistrz Marek Fergiński. 

Kliknij aby odtworzyć

Blisko 1,5 mln złotych pozyskało miasto na kolejny, wielki projekt edukacyjny. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej pięć sochaczewskich szkół wzbogaci się o kilkadziesiąt laptopów, rzutników, tablic interaktywnych oraz wiele innych pomocy naukowych, a tysiąc uczniów skorzysta z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Pierwsze zajęcia już we wrześniu. Sumując, z unijnej dotacji skorzysta w mieście ponad tysiąc uczniów i nauczycieli: z Gimnazjum nr 1 – 180 uczniów i 9 nauczycieli, w Gimnazjum nr 2 odpowiednio – 206 i 6, w SP nr 2 - 240 i 9, w SP nr 4 – 178 i 5, w ZS – 279 i 12. Razem daje to 1083 uczniów i 41 nauczycieli.

To już kolejny w naszym mieście projekt edukacyjny w znacznej części finansowany z dotacji unijnych lub rządowych. W 2012 roku ratusz pozyskał ponad 54 tysiące na „Dziecięcą Akademię Przyszłości”, czyli 800 godzin zajęć dodatkowych przeprowadzonych we wszystkich szkołach podstawowych. Rok później wystartował z dwoma dużymi projektami „Marzenia do spełnienia” oraz „Wczesna edukacja przyszłością dla najmłodszych”, na które z Europejskiego Funduszu Społecznej zdobył 954 tys. zł dotacji.

- Często podkreślam, że inwestycje w drogi, budynki, przestrzeń publiczną są przez mieszkańców bardzo dobrze odbierane. W ostatnich dwóch latach mamy wręcz do czynienia z boomem inwestycyjnym na terenie miasta. Ale nie zapominamy o innych dziedzinach – edukacji, zdrowiu, opiece społecznej czy kulturze. Ten program jest tego dowodem. Inwestujemy w dzieci, a to zawsze jest najlepsza inwestycja – komentuje burmistrz Piotr Osiecki.

um/red.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!
Reklama
News will be here
Reklama