Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 19:17
Reklama

Mazowsze po raz kolejny alarmuje w sprawie reformy oświaty

Radni województwa przyjęli stanowisko, w którym wyrażają sprzeciw wobec zmian strukturalnych w systemie edukacji.
Mazowsze po raz kolejny alarmuje w sprawie reformy oświaty

Samorządowcy nie zgadzają się przede wszystkim na likwidację gimnazjów i przekształcanie setek szkół w województwie. Jak podkreśla wicemarszałek Elżbieta Lanc- przeprowadzone przez rząd konsultacje społeczne były nieskuteczne.

Kliknij aby odtworzyć

W wielu gminach gimnazja są doskonale wyposażone i zachęcają mieszkańców do korzystania z różnych form edukacyjnych oraz kulturalnych- podkreśla Elżbieta Lanc.

Kliknij aby odtworzyć

Przedstawiciel rządu w województwie, czyli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zapewnia, że obecnie trwają prace pomagające wdrożyć nowy system.

Kliknij aby odtworzyć

Reforma oświaty ma wejść w życie od pierwszego września 2017 roku. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Uczeń Treść komentarza: Pan Przemysław to nie tylko wspaniały nauczyciel ale i człowiek Data dodania komentarza: 26.07.2026, 12:18 Źródło komentarza: Nie żałuję tej drogi, którą odbyłem Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wreszcie można podjechać autem nie Obi tylko prawdziwy zlot i napić piwa i pooglądać klasyki Data dodania komentarza: 14.07.2026, 23:04 Źródło komentarza: Paweł Chudoba i Łukasz Łon 13.07.2026 Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026
Reklama
Reklama