Reklama

„Zakochaj się w kinie” pod takim hasłem w czwartek 13 listopada odbył się VIII Sochaczewski Festiwal Filmowy. Młoda widownia obejrzała dwa filmy, jeden niemy - „Nosferatu – symfonia grozy” w reżyserii F. W. Murnaua i „Potop Redivivus” Jerzego Hoffmana.
Film niemy należało potraktować jako ciekawostkę, a niewątpliwą atrakcją tej projekcji była muzyka na żywo w interpretacji zespołu Czerwie – znani taperzy robiący podkład muzyczny do filmów niemych. Gościem honorowym Festiwalu był Jerzy Hoffman, który na spotkaniu z widzami wyjaśniał m.in., dlaczego zdecydował się na przemontowanie i skrócenie „Potopu” o przeszło dwie godziny. Film został też cyfrowo zrekonstruowany, dzięki temu nabrał kolorów i blasku. Dziś o 9.30 wyemitowaliśmy na naszej antenie rozmowę z Jerzym Hoffmanem, którą przeprowadziła Grażyna Gajda. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem:
Reklama
Reklama
Reklama




![Jedź z Głową 11.12.2025 - Odpowiadamy na Wasze pytania [Q&A] Jedź z Głową 11.12.2025 - Odpowiadamy na Wasze pytania [Q&A]](https://static2.radiosochaczew.pl/data/articles/sm-4x3-jedz-z-glowa-11-12-2025-odpowiadamy-na-wasze-pytania-q-a-1765478883.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze