Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 00:10
Reklama

Policja: Poszukiwania trójki dzieci, które zgubiły się w lesie zakończone sukcesem

Policja: Poszukiwania trójki dzieci, które zgubiły się w lesie zakończone sukcesem

Ponad godzinę trwały poszukiwania trójki dzieci, które po południu weszły do lasu, aby tam się pobawić. Gdy zapadł zmierzch, nie potrafiły odnaleźć drogi do domu. Dopiero policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego i komisariatu w Łomiankach odnaleźli je w mocno zalesionym i bagiennym terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Całe szczęście żadnemu z nich nic się nie stało. Trzeba jednak pamiętać, że teren Parku to również miejsce, w którym żyją dzikie leśne zwierzęta.

Kilka minut po 20.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał informację przekazaną przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o trójce dzieci, które zagubiły się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Jak ustalili policjanci, dzieci w wieku 11-13 lat około 16.00 weszły do lasu, aby tam się pobawić. Gdy zapadł zmierzch, nie potrafiły odnaleźć drogi do domu. Wtedy jedno z nich zatelefonowało na numer alarmowy, gdzie w rozmowie z dyspozytorem przekazywało ich bieżącą lokalizację. W tym czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego wspólnie z policjantami z Łomianek również przemieszczając się w okolicach Puszczy Kampinoskiej, nawoływali dzieci przez megafon oraz używali sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Gdy dyspozytor potwierdził, że dzieci usłyszały policjantów, stanęły w jednym miejscu. Wtedy jeden z funkcjonariuszy pozostał przy radiowozie, aby nadal nawoływać dzieci i dodawać im otuchy, a pozostali wyposażeni w latarki, ruszyli w głąb Puszczy, gdzie po pewnym czasie usłyszeli okrzyki dzieci. Po przejściu kolejnych kilkuset metrów, omijając tereny bagienne, gęste zarośla i miejsca żerowania dzikich zwierząt, policjanci zauważyli trójkę wystraszonych dzieci. Mundurowi wspólnie z małoletnimi udali się do komisariatu, gdzie czekali już na nich opiekunowie. Tym razem finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. Żadne z dzieci nie wymagało pomocy medycznej. Trzeba jednak pamiętać, że teren Puszczy Kampinoskiej to również miejsce, w którym żyją dzikie leśne zwierzęta.

Info/Foto: KPP Babice


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama