Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 06:40
Reklama

Kasia Lins i Igor Herbut przygotowali dla nas „Truciznę”

Artyści wspólnie nagrali intymną wersję utworu z albumu „OMEN (Deluxe)”.
Kasia Lins i Igor Herbut przygotowali dla nas „Truciznę”

Ich „Trucizna” zagrana live na dwa fortepiany jest intymna i pełna emocji. Podstawowa wersja piosenki była nominowana do nagrody Fryderyk 2025 w kategorii „Singiel Roku Pop Alternatywny”.

- Są takie piosenki, które nie tylko trafiają w serce — one je otwierają. Rozrywają na moment wszystkie zabezpieczenia, przez które normalnie nie przebija się nic. „Trucizna” Kasi Lins zadziałała na mnie właśnie tak. Jechałem autem, śpiewałem. Wzruszony. Nagrane przypadkiem, spontanicznie, ale prawdziwie. Kasia napisała, że to ją dotknęło — ale przecież to jej tekst dotknął mnie pierwszy. Słowo. Z tej wymiany emocji wydarzyło się coś niesamowitego. Spotkaliśmy się, by zaśpiewać i nagrać ten utwór wspólnie. Live. Audio i wideo. To była chwila pełna drżenia, ale i jakiejś cichej odwagi. Jak stanięcie pod drzwiami, których miało się nigdy nie przekroczyć. I zrobienie tego mimo wszystko. Dziękuję, Kasiu. Za zaproszenie. Za „truciznę”, która w dziwny sposób oczyściła – opowiada Igor Herbut 

Kasia Lins albumem „OMEN” wyraźnie przypieczętowuje swój wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa „Moja wina”, jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu. Zauważalne jest korzystanie z nowych środków wyrazu, zminimalizowanie warstwy instrumentalnej, a niekiedy nawet wokalna powściągliwość. Album „OMEN” przez wielu krytyków wymieniany był w czołówce tytułów, które ukazały się w 2023 roku. Artystkę po raz kolejny doceniono za jej niezwykłą muzyczną dojrzałość, siłę przekazu i pozostanie wierną swojej stylistyce, czego jednym z przykładów jest nominacja do Paszportów Polityki 2025. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Dziękuję za artykuł o Mice. Tak bardzo niedoceniany jest on w Polsce. Płyta francuska jest przepiękna. A teraz czekamy na anglojęzyczny krążek zupełnie " z innej bajki". Zapraszam na moją stronę internetową Mikapopolsku.com - jedyną polską stronę o Mice.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 22:01Źródło komentarza: MIKA wraca z singlem „Modern Times”Autor komentarza: Sarniak1975Treść komentarza: Niesamowite odkrycie. Pozdrowienia dla chłopakówData dodania komentarza: 7.11.2025, 23:26Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Henryk_64Treść komentarza: Brawo grupa. Fajnie chłopaki opowiadają. Dawajcie ich częściej.Data dodania komentarza: 18.10.2025, 00:34Źródło komentarza: Damian Budzyński i Piotr Soból 15.10.2025Autor komentarza: Ave_TeresińczykTreść komentarza: to super co robicie dla Małgorzaty Borkowskiej! Mam nadzieję, że uda się uzbierać wymaganą kwotęData dodania komentarza: 29.09.2025, 23:59Źródło komentarza: Beata Krukowska i Rafał Gołębiowski 25.09.2025Autor komentarza: bebeTreść komentarza: Brawo Panie Pawle, pieknie Pan mówi o naszej Gminie. Jestem Dumna mieszkanka Gminy TeresinData dodania komentarza: 6.09.2025, 05:52Źródło komentarza: Paweł Wróblewski 3.09.2025Autor komentarza: KarinkaTreść komentarza: https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/86379_agata-ylkowska-potrzeba-liderow-szlachetnej-paczki-video-.htmlData dodania komentarza: 20.08.2025, 11:31Źródło komentarza: Agata Żyłkowska 18.08.2025
Reklama
Reklama
Reklama