Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 maja 2024 07:42
Reklama

Czym zaskakują nas domy w stylu angielskim?

Trendy w architekturze, zupełnie jak w modzie, zmieniają się i zataczają kręgi. Było tak, że inwestorzy bardzo chętnie stawiali na przepych i bogate zdobienia – dziś coraz chętniej podąża się w stronę minimalizmu, realizując powiedzenie, że prawdziwe piękno tkwi w prostocie. Domy w stylu angielskim cieszą się dziś dużą popularnością w wielu krajach europejskich. Cenione za swoją uniwersalność, funkcjonalność oraz oryginalność, są wciąż nowym rozwiązaniem na miarę polskiego rynku. Co więcej, na razie nic nie zapowiada, żeby popularność domów w iście angielskim stylu nagle dobiegła końca. Angielski styl architektoniczny jest nad wyraz charakterystyczny i bardzo trudno jest pomylić go z innymi realizacjami. Za co pokochaliśmy styl prosto z deszczowej Anglii? Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie analizując główne zalety tego typu budownictwa.
Czym zaskakują nas domy w stylu angielskim?

Główne cechy angielskiego budownictwa

Styl angielski bardzo łatwo jest przystosować do nowoczesnego otoczenia – domy sprawdzą się zarówno na wsi, jak i terenach podmiejskich, co podkreśla ich praktyczność oraz wysoką uniwersalność. Takie połączenie jest ponadczasowe, dzięki czemu inwestorzy nie muszą obawiać się, że domy w stylu angielskim wyjdą z mody. Nic bardziej mylnego; dom zbudowany w oparciu o styl angielski zawsze będzie dumnie wyróżniać się na tle innych domków jednorodzinnych. Co więcej, ten interesujący styl jest również wysoce plastyczny – oznacza to, że z łatwością jesteśmy w stanie zastosować go w budowie małego domku jednorodzinnego czy eleganckiej willi lub luksusowej rezydencji. Nie ma żadnych przeszkód ku temu, by połączyć styl angielski z nowoczesnym; już dziś powstają takie budynki, robiąc prawdziwą furorę wśród zwolenników niestandardowych połączeń. Domy w stylu angielskim emanują niemałą elegancją, a jednocześnie nie ma w nich przepychu. W tego typu realizacjach dba się o detale oraz harmonię w kwestii elewacji i aranżacji samego wnętrza. To, co przede wszystkim wyróżnia większość angielskich budowli to zastosowanie modnej ceglanej elewacji. Budynek wykończony cegłą sprawia nieodparte wrażenie solidnego, ponieważ mury przez lata mogą być czyste i zadbane.

Elewacja z charakterem – istota cegły we współczesnym budownictwie

Cegła znana jest nam od wieków. Współczesna bogata kolorystyka cegieł oraz wielkość formatów sprawia, że ceglana elewacja znakomicie wpisuje się w każdy typ budownictwa. Materiał ten wykazuje wysoką odporność na pękanie i rozwój pleśni, a także jest w stu procentach naturalna i bezpieczna dla środowiska. Co więcej, cegły nie stosuje się wyłącznie na elewację budynków w stylu angielskich – Polskie Centrum Dachowe w swojej ofercie posiada między innymi cegłę kominową, która może służyć jako główny element konstrukcyjny danego domu czy być używana przy wznoszeniu jego poszczególnych elementów. Niezależnie od swojego rodzaju, cegła znakomicie współgra ze stylem angielskim. Takie połączenie stanowi gwarancję uzyskania awangardowego budynku, który z pewnością wyróżni się na tle reszty. Warto wiedzieć, że domy w Wielkiej Brytanii są bardzo różnorodne – mieszkańcy szukają innowacyjnych rozwiązań, łącząc je z wieloletnią tradycją budownictwa. Efekt? Niesamowite budowle dopasowane do trendów architektonicznych XXI wieku.   

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Cisza może być bardzo inspirująca Cisza może być bardzo inspirująca Olka - Aleksandra Borak- Pietrzak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Mówi o sobie, że jest artystką niezależną, pisze i komponuje w zgodzie ze swoimi artystycznymi upodobaniami. Wielką wagę przywiązuje do tekstu. Jej debiutancka "Epka" zatytułowana: "Krótka historia" to opowieść kobiety, która nadwyręża siebie dla relacji, jaką tworzy z drugim człowiekiem. I choć próbuje się w niej nie zgubić, ciągle daje przekraczać swoje granice. Każdy utwór, odkrywa nową, uniwersalną historię, w której życie daje kolejną lekcję. W ostatniej piosence Olka zamyka rozdział tej relacji, nie jest jednak powiedziane czy przestaje popełniać te same błędy. Tym samym artystka chce skłonić słuchacza do zastanowienia się i refleksji nad swoimi wyborami i przypomina, że każdy z nas ma możliwość wyciągnięcia wniosków i zmiany w każdym momencie. Singiel promujący EP to "Na dwa" „Na dwa" to kolejny utwór, który powstał we współpracy Olki z producentem Adamem Bieranowskim. Olka i tym razem konsekwentnie porusza tematy związane z relacjami międzyludzkimi. Na najnowszym singlu stara się oswoić słuchacza z sytuacją rozstania. Choć może wydawać się, że w utworze zawarta jest jedynie bolesna i pełna zwątpienia historia, tak naprawdę jest całkiem inaczej. Poza użyciem słów wyrażających niełatwe uczucia i myśli, które towarzyszą człowiekowi, warto zwrócić uwagę na to, że mowa jest o podziale wspólnego świata bliskich sobie ludzi na tytułowe „dwa" światy, a nie na dwie połowy. Świadczy to o dwóch nowych początkach, a nie o utracie części siebie. Nadzieja na lepsze chwile, które mogą jeszcze nadejść nawet po odejściu ważnej osoby, została również, a może i przede wszystkim, ujęta w warstwie muzycznej. Poprzez zastosowanie ciekawego zabiegu, w kompozycji można dostrzec przemianę, jaka jest konieczna w tego typu sytuacji życiowej. Mimo że pierwszy moment jest trudny i powoduje blokadę czy wycofanie się człowieka, z czasem trzeba żyć dalej i oczekiwać kolejnych szczęśliwych dni. Właśnie tę potrzebę pogodzenia się z sytuacją można odnaleźć w rosnącym tempie utworu. Z delikatnego początku piosenka ewoluuje do energicznego zakończenia, któremu cały czas towarzyszy dźwięk akustycznego pianina oraz skrzypiec.Data dodania artykułu: 05.05.2024 13:07
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Cieszę się Olek, że byłem tym kolegą, który namówił twojego tatę;) Wielkie gratulacje, już od pierwszego dnia kiedy Cię zobaczyłem wiedziałem że osiągniesz najwyższe szczyty🙂Data dodania komentarza: 08.05.2024, 18:33Źródło komentarza: Srebrny medal dla sochaczewskiego pięściarzaAutor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024
Reklama
Reklama