Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 maja 2024 03:31
Reklama

Różne opcje pracy w Polsce: praca na zaopatrzeniu i w fotowoltaice – co musisz wiedzieć?

Biorąc pod uwagę, jak szybko zmienia się rynek pracy, nie ma się co dziwić, że osoby poszukujące zatrudnienia nie wiedzą, w jakim kierunku się zwrócić. Na szczęście istnieją różne, bardzo atrakcyjne opcje, pozwalające nie tylko uzyskać atrakcyjne wynagrodzenie, ale także rozwijać się zawodowo.
Różne opcje pracy w Polsce: praca na zaopatrzeniu i w fotowoltaice – co musisz wiedzieć?

Praca na zaopatrzeniu – co warto wiedzieć na ten temat?

Branża logistyki pełni bardzo ważną funkcję, jeśli chodzi o rozwój współczesnej gospodarki. Transport, spedycja i logistyka obejmuje przewozy towarowe – nie tylko na terenie kraju, ale także w wersji międzynarodowej.

W branży logistycznej zatrudnienie znaleźć mogą między innymi osoby zajmujące się zaopatrzeniem.

 

Czym zajmuje się pracownik zaopatrzenia?

Osoba, która chce pracować w zaopatrzeniu, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko, które wymaga od niej doskonałej organizacji pracy, znajomości rynku oraz doświadczenia. Ścieżka rozwoju zawodowego może być naprawdę atrakcyjna – większość osób zaczyna swoją karierę zawodową od stanowisk juniorskich, aby stopniowo zdobywać kolejne stopnie zawodowe.

Bardzo ważny jest fakt, że pracodawcy nie zawsze wymagają od kandydatów do pracy w charakterze zaopatrzeniowca dyplomu ukończenia studiów. O wiele bardziej liczą się praktyczne umiejętności, doświadczenie oraz umiejętność posługiwania się oprogramowaniem handlowo-logistycznym. Trzeba jednak pamiętać, że dyplom ukończenia uczelni wyższej może okazać się przepustką do przyszłych awansów.

Zaopatrzeniowiec powinien także posiadać wysokie zdolności interpersonalne, a także analityczny umysł. W tego typu pracy liczy się także do dyspozycyjność, zaangażowanie oraz znajomość języków obcych.

Pracy jako specjalista do spraw zaopatrzenia szukać można na portalu Gowork. Na zawód ten obecnie panuje bardzo duże zapotrzebowanie, dlatego dostępnych ofert jest dość dużo.

 

Wady i zalety pracy jako zaopatrzeniowiec

Do zalet pracy jako zaopatrzeniowiec należą: 

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego, 
  • atrakcyjne dodatki pozapłacowe służbowy komputer, telefon bądź też prywatna opieka medyczna, 
  • możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, 
  • możliwość poznawania rynku.

Jeśli chodzi o wady pracy na tym stanowisku, to należy wskazać na pracę pod presją czasu, częste występowanie sytuacji kryzysowych, które należy rozwiązać jak najszybciej oraz konieczność pracy w zespole. Zatrudnienie w fotowoltaice – co warto wiedzieć na ten temat?

Przeprowadzone przez Instytut Energetyki Odnawialnej badania wykazały, że pod względem przyrostu mocy zainstalowanej, Polska stanowiła piąty rynek fotowoltaiczny w Unii Europejskiej. Nic więc dziwnego, że to właśnie fotowoltaika wskazywana jest na branżę, która oferuje obecnie bardzo duże możliwości rozwoju. 90% firm działających na rynku fotowoltaiki wciąż zatrudnia nowych pracowników.

Jak wygląda praca w branży fotowoltaiki?

Z racji tego, że na rynku wciąż powstają nowe firmy fotowoltaiczne, zapotrzebowanie na pracowników w tej branży stale się zwiększa. Osoby, które w przeszłości zajmowały się już pracą w branży odnawialnych źródeł energii, z pewnością mają większe szanse na zatrudnienie.

Pracownicy wymagają od kandydatów do pracy: 

  • znajomości branży odnawialnych źródeł energii,
  • wiedzy na temat paneli fotowoltaicznych, 
  • zaawansowanych umiejętności sprzedażowych, 
  • umiejętności negocjacji, planowania oraz prezentacji.Zalety i wady pracy w branży fotowoltaicznej 

Jeśli chodzi o zalety zatrudnienia w branży fotowoltaicznej, to warto wskazać na: 

  • możliwość pracy w zgranym zespole pracowników, 
  • uzależnione od zaangażowania wysokie zarobki bez górnej granicy, 
  • możliwość ciągłego rozwoju i odbywania szkoleń, 
  • duży wpływ na ochronę środowiska.

Wadami tego typu pracy są:

  • wynagrodzenie uzależnione od osiąganych wyników, 
  • duży nacisk na osiąganie założonych celów sprzedażowych, 
  • niepewność co do przyszłości rynku odnawialnych źródeł energii.

Na tej stronie dostępne są oferty pracy w branży fotowoltaicznej. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Cisza może być bardzo inspirująca Cisza może być bardzo inspirująca Olka - Aleksandra Borak- Pietrzak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Mówi o sobie, że jest artystką niezależną, pisze i komponuje w zgodzie ze swoimi artystycznymi upodobaniami. Wielką wagę przywiązuje do tekstu. Jej debiutancka "Epka" zatytułowana: "Krótka historia" to opowieść kobiety, która nadwyręża siebie dla relacji, jaką tworzy z drugim człowiekiem. I choć próbuje się w niej nie zgubić, ciągle daje przekraczać swoje granice. Każdy utwór, odkrywa nową, uniwersalną historię, w której życie daje kolejną lekcję. W ostatniej piosence Olka zamyka rozdział tej relacji, nie jest jednak powiedziane czy przestaje popełniać te same błędy. Tym samym artystka chce skłonić słuchacza do zastanowienia się i refleksji nad swoimi wyborami i przypomina, że każdy z nas ma możliwość wyciągnięcia wniosków i zmiany w każdym momencie. Singiel promujący EP to "Na dwa" „Na dwa" to kolejny utwór, który powstał we współpracy Olki z producentem Adamem Bieranowskim. Olka i tym razem konsekwentnie porusza tematy związane z relacjami międzyludzkimi. Na najnowszym singlu stara się oswoić słuchacza z sytuacją rozstania. Choć może wydawać się, że w utworze zawarta jest jedynie bolesna i pełna zwątpienia historia, tak naprawdę jest całkiem inaczej. Poza użyciem słów wyrażających niełatwe uczucia i myśli, które towarzyszą człowiekowi, warto zwrócić uwagę na to, że mowa jest o podziale wspólnego świata bliskich sobie ludzi na tytułowe „dwa" światy, a nie na dwie połowy. Świadczy to o dwóch nowych początkach, a nie o utracie części siebie. Nadzieja na lepsze chwile, które mogą jeszcze nadejść nawet po odejściu ważnej osoby, została również, a może i przede wszystkim, ujęta w warstwie muzycznej. Poprzez zastosowanie ciekawego zabiegu, w kompozycji można dostrzec przemianę, jaka jest konieczna w tego typu sytuacji życiowej. Mimo że pierwszy moment jest trudny i powoduje blokadę czy wycofanie się człowieka, z czasem trzeba żyć dalej i oczekiwać kolejnych szczęśliwych dni. Właśnie tę potrzebę pogodzenia się z sytuacją można odnaleźć w rosnącym tempie utworu. Z delikatnego początku piosenka ewoluuje do energicznego zakończenia, któremu cały czas towarzyszy dźwięk akustycznego pianina oraz skrzypiec.Data dodania artykułu: 05.05.2024 13:07
Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Agata Bizuk - Polka w Irlandii. Tu pracuje i jednocześnie pisze książki po polsku, ponieważ jak mówi, cały czas sercem jest w Polsce. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o polonii irlandzkiej, o świętowaniu Polaków i Irlandczyków oraz o swojej najnowszej powieści "Skóra na niedźwiedziu", w której postacią wyjątkową jest seniorka rodu Ingrid. W licznej rodzinie Kręciszów każdy dba o własne interesy, a wyobraźnię wszystkich do białości rozpala należąca do Ingrid przedwojenna willa w Szczawnie-Zdroju. Janusz, Dagmara, Robert i Paulina mają już to i owo na sumieniu, tylko dokąd zawiedzie ich rywalizacja o cenny spadek? Czy rodzina wyjdzie cało z tej potyczki? Relacje i nastroje w rodzinnym domu pozostawiają bowiem wiele do życzenia, ale na szczęście seniorka rodu ma się świetnie i do grobu wcale się nie wybiera. Ingrid Kręcisz, mimo słusznego wieku, w niczym nie przypomina stereotypowej babci. Ma cięty język i umysł ostry jak brzytwa. Zaparz dobrą herbatę lub – jak ona – nalej kieliszeczek domowej nalewki i poznaj mieszkańców willi Wandzia. Bo nie wszystko jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka… Rocznik 81. Emigrantka, choć tylko ciałem, bo duchem zawsze w Polsce. Z wykształcenia socjolożka, a z zawodu HR-owiec, mimo że od zawsze chciała zostać emerytką. Ma w swoim dorobku jedenaście powieści obyczajowych. Od prawie osiemnastu lat mieszka w Irlandii.Data dodania artykułu: 03.05.2024 11:22
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Cieszę się Olek, że byłem tym kolegą, który namówił twojego tatę;) Wielkie gratulacje, już od pierwszego dnia kiedy Cię zobaczyłem wiedziałem że osiągniesz najwyższe szczyty🙂Data dodania komentarza: 08.05.2024, 18:33Źródło komentarza: Srebrny medal dla sochaczewskiego pięściarzaAutor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024
Reklama
Reklama