Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 maja 2024 12:19
Reklama

A co ty wiesz o podologu?

Martwisz się dziwnymi plamami na stopach, wrośniętymi paznokciami albo przeszkadzają ci zdeformowane palce? Warto przemyśleć, czy nie wybrać się do podologa, specjalisty od stóp i paznokci.
A co ty wiesz o podologu?

Czym zajmuje się podolog?

Podolog zajmuje się diagnozą zmian chorobowych występujących w obrębie stóp i paznokci. Ważne słowo: jest specjalistą, nie zaś medykiem. Mimo to kompetencje Podolog Łódź są czymś więcej niż tymi, które spotkamy w gabinetach kosmetyczek. Certyfikaty, szkolenia i konferencje plasują go wyżej w hierarchii od kosmetyczki. Warto zauważyć, że zakres jego wiedzy, doświadczenia i pracy nie ogranicza się tylko do kwestii estetycznej, lecz obejmuje też zdrowotne.

Jak znaleźć dobrego podologa?

Wybór odpowiedniego Gabinet podologiczny Łódź może być trudny, biorąc pod uwagę, że sam zawód jeszcze nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Jeśli zatem nie możesz polegać na opiniach rodziny i przyjaciół, bo nikt dotychczas z tego typu usług nie korzystał, spróbuj posiłkować się opiniami klientów w internecie. Każdą stronę internetową danego gabinetu trzeba sprawdzić, szukając w niej informacji o kursach, szkoleniach, sympozjach i konferencjach oraz o prestiżu organizatorów tego typu wydarzeń na przykład szkół wyższych czy klinik. Kiedy już upatrzymy sobie dane miejsce, zobaczmy listę wykonywanych zabiegów i ich cenę.

Co leczy podolog?

Zadaniem podologa jest diagnostyka, profilaktyka i leczenie stóp oraz paznokci. Sprawdźmy zatem, z jakimi konkretnie problemami najczęściej przychodzą do niego klienci:

  • Grzybica stóp;
  • Wrastające paznokcie;
  • Pękające pięty;
  • Kurzajki;
  • Brodawki;
  • Odciski;
  • Modzele;
  • Rekonstrukcja paznokci;
  • Łuszczyca;
  • Terapia stanów zapalnych;
  • Opieka nad stopą cukrzycową,
  • Likwidacja paznokci zmienionych chorobowo;
  • Rekonstrukcja paznokci.

Jak zatem widzimy, podolog w swojej codziennej pracy musi mierzyć się z czymś o wiele bardziej specjalistycznym niż tylko pedicure, aczkolwiek nie zapominajmy, że wykonamy u niego tzw. podstawowy zabieg, polegający między innymi na oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych.

Czy obawiać się pierwszej wizyty?

Nie trzeba stresować się pierwszą wizytą. Profesjonalny podolog zadba o nasz komfort psychiczny. Ostatecznie stopy są tymi częściami ciała, które dość łatwo zaniedbać oraz które podlegają uszkodzeniom choćby ze względu na ciężar, jaki codziennie muszą dźwigać. Pamiętajmy, że osoba zajmująca się stopami musi cechować się nie tylko fachową wiedzą, ale też wysoką kulturą osobistą, empatią i indywidualnym podejściem.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podolog przeprowadzi wywiad – zapyta, z czym przychodzimy oraz jakie są nasze oczekiwania. Zapyta też o kontuzje, dolegliwości choroby oraz o przyjmowane leki i suplementy, dlatego dobrze przygotować sobie ich listę.

Kolejny etap badania może objąć sposób chodzenia pacjenta, symetrię jego stóp, sprawdzeniu kształtu stopu, ruchomości stawów. Po ocenie stanu paznokci i ewentualnym pobraniu próbek, na życzenie może przeprowadzić profesjonalny pedicure, polegający na obcięciu paznokcia, wyrównaniu, usunięciu zrogowaceń i wygładzeniu skóry.

Jak widać, wizyta u podologa jest kompleksowa i obejmuje różne aspekty dotyczące zdrowia i estetyki stóp.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Polska rodzina. Co może być źródłem konfliktów? Agata Bizuk - Polka w Irlandii. Tu pracuje i jednocześnie pisze książki po polsku, ponieważ jak mówi, cały czas sercem jest w Polsce. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą opowiada o polonii irlandzkiej, o świętowaniu Polaków i Irlandczyków oraz o swojej najnowszej powieści "Skóra na niedźwiedziu", w której postacią wyjątkową jest seniorka rodu Ingrid. W licznej rodzinie Kręciszów każdy dba o własne interesy, a wyobraźnię wszystkich do białości rozpala należąca do Ingrid przedwojenna willa w Szczawnie-Zdroju. Janusz, Dagmara, Robert i Paulina mają już to i owo na sumieniu, tylko dokąd zawiedzie ich rywalizacja o cenny spadek? Czy rodzina wyjdzie cało z tej potyczki? Relacje i nastroje w rodzinnym domu pozostawiają bowiem wiele do życzenia, ale na szczęście seniorka rodu ma się świetnie i do grobu wcale się nie wybiera. Ingrid Kręcisz, mimo słusznego wieku, w niczym nie przypomina stereotypowej babci. Ma cięty język i umysł ostry jak brzytwa. Zaparz dobrą herbatę lub – jak ona – nalej kieliszeczek domowej nalewki i poznaj mieszkańców willi Wandzia. Bo nie wszystko jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka… Rocznik 81. Emigrantka, choć tylko ciałem, bo duchem zawsze w Polsce. Z wykształcenia socjolożka, a z zawodu HR-owiec, mimo że od zawsze chciała zostać emerytką. Ma w swoim dorobku jedenaście powieści obyczajowych. Od prawie osiemnastu lat mieszka w Irlandii.Data dodania artykułu: 03.05.2024 11:22
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: stokrotkaTreść komentarza: Te ludowe przysłowia to potrafią ^&*#@!?'~@#$%^&*. Czyli że Lazło,Lazło i Wlazło. A potem ForA ze dwora, bo kijkiem zamienię w potForA. Bardzo żyćowe podejście.Data dodania komentarza: 30.04.2024, 01:00Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: CKiS SkierniewicedTreść komentarza: Zapraszamy!Data dodania komentarza: 29.04.2024, 15:13Źródło komentarza: XXIII Rock May Festival - poznaliśmy program imprezy!Autor komentarza: MiraTreść komentarza: Pani Magda z Panem Tomaszem tworzą ładną muzykę. Głos Pani Magdy może nie daje gwarancji ekstazy, ale całość jest bardzo ładna i dobrze się słucha utworów Tych PaństwaData dodania komentarza: 28.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!
Reklama
Reklama