Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 00:14
Reklama

Ich wspólny projekt

Przemysław Mike Pajdak - wokalista, uczestnik 11 edycji The Voice of Po-land. Kuba Kamiński - gitarzysta, członek duetu producenckiego Wet Monday i zespołu Teleskop. W rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą mówią o muzyce, która ich połączyła, o projektach artystycznych, które ich "napędzają" i z których nie zrezygnują. Przemek w młodym wieku wyjechał do UK, gdzie spędził 6 lat pracując, podróżując i rozwijając swoje pasje. Za granicą grał w pubach, na jam session, open mic'ach i na ulicy. Z zamiłowania wielbiciel cięższych klimatów, jest jednak wokalistą nie pozostającym przy jednym nurcie, o czym świadczy wiele jego wykonań coverów topowych wokali-stów, których możecie posłuchać na żywo lub na YouTube, Facebooku czy Instagramie. Niedawno wrócił do Polski, wiążąc nadzieję z muzyką, aktualnie jest w trakcie realizacji kilku ciekawych projektów muzycznych. Wet Monday - to projekt producencki, który tworzą gitarzysta - Jakub Kamiński i pianista - Miłosz Aliszewski. Na co dzień Jakub pracuje w Teresińskim Ośrodku Kultury jako instruktor muzyczny i realizator dźwięku. Jest inicjatorem projektu Wet Monday. Jako gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem, uczestniczy w różnych projektach artystycznych, gdzie realizuje się jako muzyk i kompozytor. Miłosz z wy-kształcenia jest pianistą. Po studiach rozpoczął pracę w PSM w Żyrardowie, gdzie obecnie jest nauczycielem klasy fortepianu. W wolnych chwilach aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych gdzie realizuje się jako pianista, a od niedawna spełnia się w roli kompozytora. Pomimo różnych inspiracji muzycznych, artyści cenią sobie wzajemną współpracę. Tworzą utwory, które mieszczą się w ramach szeroko pojętego nurtu muzyki Pop. Duet bardzo dobrze uzupełnia się w swoich pomysłach, czego efektem jest utwór „Jesteś powietrzem”. „Jesteś powietrzem” Muzyka do piosenki powstała już jakiś czas temu i czekała na kogoś, kto ją dobrze poczuje. Przemek Pajdak idealnie nam do niej pasował, ze względu na dużą skalę głosu i znakomitą technikę śpiewu. Poprosiliśmy wiec Sylwię Gawłowską o napisanie teksu. Sylwia zapoznała się z twórczością Przemka i skroiła tekst na jego miarę. To już kolejna piosenka napisana razem. Bardzo cenimy sobie tę współpracę, bo jej teksty zawsze pełne są barwnych metafor i mają kilka wymiarów. Ucieszyliśmy się, gdy Przemek zgodził się wykonać ten utwór. Wspólnie opracowaliśmy aranżację, stworzy-liśmy szkic, a później już na czysto nagraliśmy wszystkie partie w studio. Współpraca z wokalistą przebiegała świetnie, podobnie jak my włożył w nią wiele serca i dobrych emocji. Utwór został nagrany i zmiksowany przez Jakuba Kamińskiego w studio Botoks w Teresinie. Mastering piosenki zrobił nam mistrz Grzegorz Piwkowski Metryka utworu: „Jesteś powietrzem” Autor tekstu: Gawłowska Sylwia Kompozytorzy: Kamiński Jakub Piotr, Aliszewski Miłosz Grzegorz, Pajdak Przemysław Michał
Ich wspólny projekt

Kliknij aby odtworzyć

Kliknij aby odtworzyć



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Smyczek Treść komentarza: Pan Dyrektor ma odpowiednie nazwisko na tę funkcję! Data dodania komentarza: 25.05.2026, 23:13 Źródło komentarza: Dzień Otwarty w PSM w Sochaczewie Autor komentarza: mieszkaniec Iłowa Treść komentarza: Wysłuchałem wywiadu z zastępcą wójta p. Głażewską i powiem otwarcie, że jestem przeciwny "przywróceniu" praw miejskich dla Iłowa. Wymienione przez zastępcę wójta argumenty i perspektywy są nierealne i raczej ambicjonalne niż ekonomicznie uzasadnione. Data dodania komentarza: 26.02.2026, 12:02 Źródło komentarza: Anita Głażewska 24.02.2026 Autor komentarza: Anonimowy Treść komentarza: Nie polecam tej szkoły jak i również dyrektora jest do zwolnienia osoby z niepełnosprawnościami mają na nich wywalone Data dodania komentarza: 20.02.2026, 16:56 Źródło komentarza: Dzień otwarty w Sochaczewskiej Czwórce Autor komentarza: człowiek1 Treść komentarza: ładna i zgrabna dziewczyna :-) szacunek i uznanie!!! Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:50 Źródło komentarza: Dominika Sosnowska 28.01.2026 Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Fantastyczna inicjatywa oraz wspaniały Gość. Nie tracę wiary w ludzi ;) Data dodania komentarza: 16.01.2026, 17:35 Źródło komentarza: Ola Kapocsi 16.01.2025 Autor komentarza: Ciekawski 12 Treść komentarza: Może czas na wywiad z Prezesem? W klubie dzieje się dużo, ale medialnie panuje cisza. Kibice chcą wiedzieć: Co ze Stenkampem czy Piter wraca, dlaczego tak wielu młodych zawodników w tym sezonie nie grało. Dobijański, Mechecki i wielu innych .... gdzie leży przyczyna tej sytuacji? To są uczciwe pytania. Odpowiedzi są potrzebne. Data dodania komentarza: 8.01.2026, 19:40 Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 7.01.2026
Reklama
Reklama