Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 16:20
Reklama

Energooszczędne domowe systemy grzewcze - co warto o nich wiedzieć?

Według większości ekspertów największą część pieniędzy za media przeznaczamy na ogrzewanie domu. Ogrzewanie zużywa zdecydowanie najwięcej energii, zwłaszcza w czasie surowej i mroźnej zimy. Według obliczeń jest to około 30 procent całego budżetu, jaki wydajemy na media w ciągu całego roku. Sporo. Dobra wiadomość jest jednak taka, że bez względu na to, jaki system grzewczy posiadasz w domu, to przy minimalnej konserwacji i jego modernizacji, będziesz mógł oszczędzać całkiem dobre pieniądze, zwiększając tym samym komfort w mroźne zimowe dni. Co więc należy zrobić? Zadbać o odpowiednią izolację, uszczelnienie i ustawienia termostatu. W ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić nawet 30 % na rachunkach z energię, jednocześnie przyczyniając się do poprawy środowiska na świecie (zmniejszona emisja CO2).
Energooszczędne domowe systemy grzewcze - co warto o nich wiedzieć?

Wskazówki dotyczące ogrzewania

Poniżej zaprezentujemy wskazówki, które pozwolą Ci oszczędzić na ogrzewaniu. Co należy zrobić, aby płacić mniej? O tym poniżej:

  • Programator termostatu musi być ustawiony tak nisko, jak to tylko możliwe, zachowując przy tym komfort i wygodę w czasie chłodnych dni - przecież nie zależy nam na tym, abyś marznął. Pamiętaj jednak, aby obniżyć nastawę, gdy śpisz lub jesteś poza domem.
  • Filtry w piecach powinno się czyścić lub wymieniać raz w miesiącu, zgodnie z zaleceniami producenta.
  • W razie potrzeby można wyczyścić wloty i wyloty powietrza i grzejniki przypodłogowe. Poza tym, upewnij się, że rurki, tudzież grzejnik, nie są przysłonięte / zablokowane przez meble, wykładzinę lub zasłony.
  • Odpowietrzaj grzejniki! Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego zawsze odpowietrzaj grzejniki. Polega to na usuwaniu powietrza z grzejników wodnych poprzez odkręcenie zaślepki w górnej bocznej części grzejnika. Należy to robić przynajmniej raz lub dwa razy w sezonie, a jeśli nie masz pewności, jak się do tego zabrać, skontaktuj się ze specjalistą lub administracją budynku.
  • Umieść żaroodporne reflektory grzejników między ścianami zewnętrznymi a grzejnikami.
  • Wyłącz wentylatory kuchenne, łazienkowe i inne w ciągu 20 minut po zakończeniu gotowania lub kąpieli. Przy wymianie wentylatorów wyciągowych rozważ zainstalowanie modeli o wysokiej wydajności i niskim poziomie hałasu.
  • W trakcie zimy dbaj oto, aby zarówno zasłony, jak i rolety w oknach wychodzących na południe, były zawsze odsłonięte w ciągu dnia, aby światło słoneczne wpadało do domu. Należy je jednak zasłaniać na noc, aby zmniejszyć chłód, który możesz odczuwać od zimnych okien.

 

Kupując nowe urządzenia grzewcze, zawsze wybieraj produkty energooszczędne. Zapłacisz niewiele więcej, a koszty eksploatacji będą znacznie mniejsze, dzięki czemu różnica wydatków zwróci się w ciągu jednej mroźnej zimy. Poza tym, Twój wykonawca powinien być w stanie dostarczyć Ci arkusze informacyjne dotyczące energii dla różnych typów, modeli i projektów (gotowe systemy grzewcze znajdziesz na stronie https://hydrotermo.pl/), które pomogą Ci porównać zużycie energii. Zapoznaj się ze standardami wydajności.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: BablablaTreść komentarza: Danielu gratulacje! Oby wszystko szło pomyślnie w zgodzie z dobrym sercem, które masz otwarte na ludzi👍Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:58Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: Piotr GajewskiTreść komentarza: Mamy burmistrza takiego prawdziwego.Na którego głosowałem wraz z moją Żoną.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 16:00Źródło komentarza: Daniel Janiak 22.04.2024Autor komentarza: kaśka baśka co wszystko wieTreść komentarza: "Jak coś Wlazło, to samo nie wylezie" - tako rzecze mądrość ludu. Nie po to się męczyło, żeby wleżć, aby teraz samo wyłazić. Z miłością jest podobnie, bo jak wlezie, to sama już wyleźć nie chce i trzeba ją kijkiem pogonić. Płyta For A to taki kijek na starą miłość. Tytuł For A, to zagadka z akronimem w tle. "A" to akronim słowa "Akordeonista". A "Akordeanistą" jest pochodzący z Rzeszowa, wybitny wirtuoz krakowskiego akordeonu, Jarosław W., wieloletni "przyjaciel", mentor i współpracownik autorki. To o nim wspominała w jednym z wywiadów, mówiąc, że jej piosenki to: "wszystko co chciałabym powiedzieć pięknej duszy, która przez wiele lat była moją ostoją. Z którą śmiałam się, płakałam, śpiewałam. Wszystkim tym wspomnieniom oraz kotłującym się emocjom, zarówno tym pięknym jak i bolesnym dałam ujście śpiewając 'For A' ". Jak słychać w wywiadzie, metoda "pogonić kijkiem" pomogła i autorka może się cieszyć nową miłością i udanym życiem rodzinnym. Niepokoić może jedynie to, że w wywiadzie autorka kieruje słowa do kobiet w niekorzystnej sytuacji życiowej i łudzi je bajkami o "wychodzeniu na jakieś proste",jakby nie wiedziała, że:"Prosta droga to przywilej wybranych".Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:56Źródło komentarza: Jej przygoda muzyczna trwa!Autor komentarza: ZenuncjuszTreść komentarza: Na Jaśminową już podpisał bo deweloperek poprosił czy dopiero trwają pertraktacje?Data dodania komentarza: 16.04.2024, 18:12Źródło komentarza: Wójt Maciej Mońka 16.04.2024Autor komentarza: asiaTreść komentarza: świetny utwór, oby więcej takich Miki, czekam na płytę!Data dodania komentarza: 21.03.2024, 11:38Źródło komentarza: Mikołaj Macioszczyk - "Longer Days"Autor komentarza: PolubaTreść komentarza: Lecisz WujaData dodania komentarza: 07.03.2024, 23:36Źródło komentarza: Magazyn Sportowy 6.03.2024
Reklama
Reklama