Bezpieczny sezon narciarski czas zacząć!

 • 01.12.2021, 08:24
 • Redakcja
Bezpieczny sezon narciarski czas zacząć!
Zima i śnieg wielu osobom kojarzą się negatywnie, jednak nie dotyczy to prawdziwych fanów narciarstwa, którzy już latem planują zimowy wypoczynek w górach. Doświadczeni narciarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jazda na nartach musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie, które zostało stworzone właśnie z myślą o narciarzach.

 

Przygotuj narty i polisę

Każdy, kto postawił już pierwsze kroki na stoku, doskonale wie, jakie rzeczy należy zabrać ze sobą na zimowy wyjazd. Nie możemy zapomnieć o:

 • sprzęcie narciarskim,
 • ciepłej, najlepiej termicznej odzieży,
 • dokumentach potwierdzających rezerwację hotelową,
 • dokumentach, które uprawniają nas do wejścia na stok (mowa tutaj głównie o paszportach covidowych).

Doświadczeni narciarze zabierają ze sobą także dokument potwierdzających ich ubezpieczenie narciarskie. Jest to polisa, która stworzona została z myślą o osobach uwielbiających jazdę na nartach. Mogą z niej skorzystać zarówno ci, którzy planują urlop w kraju, jak i osoby wyjeżdżające na narty zagranicę.

Co powinna zawierać dobra polisa dla narciarza?

Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju ofert ubezpieczeniowych, które skierowane są do narciarzy. Niektóre z nich gwarantują podstawową ochronę, na przykład pokrycie kosztów leczenie w razie wypadku czy doznania kontuzji. Niemniej jednak dostępne są również polisy, które zabezpieczają nas przed różnego rodzaju zdarzeniami losowymi. Ubezpieczyciel może więc pokrywać koszty:

 • leczenia,
 • ratownictwa,
 • rehabilitacji,
 • rezygnacji z podróży,
 • assistance.

Dodatkowo możemy ubezpieczyć swój bagaż bądź sprzęt narciarski, jeśli ten zostanie zgubiony (na przykład podczas podróży) lub skradziony.

Gdzie jechać na narty?

Jeśli wykupimy dodatkowe ubezpieczenie dla narciarzy, będziemy mogli poczuć się pewnie na niemal każdym stoku. Polacy bardzo często rezygnują z wyjazdów zagranicznych, właśnie w obawie o ewentualne koszty ratownictwa czy leczenia. Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce możemy za darmo wezwać pomoc bądź skorzystać z porad czy zabiegów medycznych. Część z nas chętnie wyjeżdża także do krajów, które należą do Unii Europejskiej - tam bowiem również możemy korzystać z darmowej pomocy lekarza, jeśli tylko wyrobimy sobie kartę EKUZ.

Zwykle jednak musimy pokryć koszty ratownictwa we własnym zakresie. Niewielu z nas decyduje się wyjechać poza kraje unijne, podczas gdy tamtejsze stoki oferują naprawdę wiele. Przykładowo, o ukraińskim stoku możemy przeczytać na stronie https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/bukovel-czyli-narty-na-ukrainie. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie, możemy jechać wszędzie, gdzie tylko zechcemy. Nie musimy bowiem obawiać się o to, kto pokryje ewentualne koszty leczenia medycznego, czy też że zostaniemy sami w obcym kraju, zdani jedynie na siebie.

Wręcz przeciwnie - dzięki ubezpieczeniom zyskujemy ochronę i pewność, że w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z różnego rodzaju świadczeń, i to nie tylko o charakterze medycznym.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe