Nowy album Ewy Bem już dostępny!

 • 12.11.2021, 12:29
 • Łukasz Matusiak
Nowy album Ewy Bem już dostępny!
Po blisko czterech latach z nową płytą powraca jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu.

Płyta "Live" jest zapisem koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław 4 marca 2015 roku. Tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali wybrzmiały nie tylko wspaniałe przeboje Ewy Bem - takie jak "Podaruj Mi Trochę Słońca" czy "Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu", ale też także piosenki z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego.

Ewa Bem tak zapowiada swój album:

Słuchanie jazzu to nie lada sztuka... Ale jeśli poświęcicie temu dosyć skupienia, i otworzycie serducha na radość, na wolność, na wszelkie dobre uczucia... To okaże się, że trwa Wasza bardzo fajna podróż. Pragnęłabym, żeby była relaksująca i niespieszna... I żebyśmy powędrowali razem!

(fot. Iza Grzybowska)

Album promują single, "Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu" oraz "Podaruj Mi Trochę Słońca", których można posłuchać w serwisie YouTube.

 Na płycie usłyszymy utwory: 

 1. Trudniej Wierną Być w Sobotę

 2. Cały Świat

 3. Walc Szczęście

 4. Wyrzeźbiłam Twoja Twarz w Powietrzu

 5. Podaruj Mi Trochę Słońca

 6. Dla Ciebie Jestem Sobą

 7. Niepewność

 8. Wschód Słońca W Stadninie Koni

 9.  Por Favor

 10.  Jak To Dziewczyna

 11.  Więc Jak?

 12.  Wiązanka: Żyj Kolorowo; Sprzedaj Mnie Wiatrowi; Wyszłam Za Mąż, Zaraz Wracam; Kolega Maj; Miłość Jest Jak Niedziela

 13.  Powrotna Bossa Nova

 14.  Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał

 15.  W Dzikie Wino Zaplątani

 16.  W Słowach Ślad Tylko Został

Ewie Bem na scenie towarzyszą wybitni muzycy: Andrzej Jagodziński (fortepian), Robert Majewski (trąbka), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) i Adam Cegielski (kontrabas). W takim samym składzie artystka wystąpi w Warszawskim Teatrze Studio, gdzie 6 grudnia odbędzie się koncert premierowy.

Premiera albumu "Live", to nie koniec niespodzianek jakie Ewa Bem przygotowała dla swoich fanów na ten rok!

Łukasz Matusiak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe