Rynek pracy w stolicy - Jak znaleźć atrakcyjne oferty zatrudnienia?

  • 18.10.2021, 13:42 (aktualizacja 18.10.2021, 13:45)
  • Redakcja
Rynek pracy w stolicy - Jak znaleźć atrakcyjne oferty zatrudnienia?
Warszawa to bardzo atrakcyjny i często wybierany kierunek przez młode osoby chcące rozpocząć swoją karierę zawodową, jak i przez bardziej doświadczonych fachowców, marzących o rozwoju i większych zarobkach. Obecnie najpopularniejszym sposobem na szukanie zatrudnienia jest internet. Niestety pełno w nim niesprawdzonych ofert od podejrzanych podmiotów mogących wprowadzić w błąd osoby poszukujące pracy. Jak więc odnaleźć się w gąszczu ogłoszeń i znaleźć te najbardziej atrakcyjne oferty pracy w stolicy?

Korzystaj ze sprawdzonych portali

Godna zaufania strona to ta, która jest zweryfikowana przez zewnętrzny serwis. Jeśli dodatkowo Twój antywirus nie wykrył w niej żadnych plików śledzących, to znaczy jesteś na odpowiedniej witrynie. Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę to dane kontaktowe. Sprawdzony i godny zaufania portal będzie miał podany adres swojej siedziby, numery telefonów oraz adresy e-mail do poszczególnych jego oddziałów. Strona powinna być też jak najbardziej przejrzysta i czytelna, a oferty w niej zawarte zawierać okres trwania rekrutacji, miejsce pracy oraz typ umowy i rodzaj etatu. Dodatkowym atutem będzie profil samego pracodawcy, na którym osoba szukająca zatrudnienia będzie mogła sprawdzić opinię o firmie/zakładzie. Dobry portal z ofertami pracy będzie dawał również założenia własnego konta i aplikowania za jego pośrednictwem. Przykładem takiej strony jest portal GoWork. Nie czekaj i sprawdź oferty pracy w Warszawie.

Wypełnij deficyt

Obecny rynek pracy w Warszawie jest bardzo nierówny. Są bowiem w nim zawody maksymalnie przepełnione takie jak: trenerzy fitness, pracownicy biur podróży i punktów obsługi turystycznej, pracownicy ruchu lotniczego, barmani, kelnerzy. Przepełnione są również agencje reklam, sprzedaży oraz PR. Z drugiej jednak strony istnieje wiele zawodów, w których brakuje rąk do pracy. Nic więc dziwnego, że pracodawcy są w stanie zaoferować naprawdę atrakcyjne warunki. W jakich branżach można więc trafić na takie oferty?

Na pierwszym miejscu jest IT

Co by nie mówić, branża IT rozwija się bardzo dynamicznie. Nie każdy jest w stanie nadążyć, dlatego też specjaliści w tym fachu są tak dobrze wynagradzani. Na pensję od 4500 do nawet 7000 złotych "na rękę" może liczyć administrator systemów IT. Programiści są w stanie zarobić nawet 8000 - 9000 złotych netto.

Budowlanka również szuka

Branża budowlana także cierpi na deficyt pracowników. Chodzi tu zarówno o prostych pracowników budowlanych, jak i osoby z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami. Betoniarze, blacharze, brukarze, cieśle, dekarze, operatorzy maszyn budowlanych oraz stolarze to bardzo poszukiwane zawody. Podobnie jest z absolwentami kierunków elektrycznych. Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy również mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy.

Transport i spedycja

Rozwój handlu internetowego znacząco wpłynął na ilość pracy kurierów. Osoby trudniące się transportami krajowymi, jak i kierowcy samochodów ciężarowych na trasach międzynarodowych również mogą znaleźć atrakcyjne oferty pracy. Podobnie rzecz ma się w przypadku pracowników magazynowych.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe