Sochaczew bogatszy o nową karetkę - 7 Dni na Mazowszu

  • 06.08.2021, 08:39
  • Urząd Marszałkowski
Sochaczew bogatszy o nową karetkę - 7 Dni na Mazowszu
Szpital Powiatowy w Sochaczewie wzbogacił się o nową karetkę, służącą do transportu pacjentów. Ambulans zakupiony przez samorząd województwa mazowieckiego za kwotę ponad 630 tys. zł został przekazany dyrektorowi szpitala przez marszałka Adama Struzika i wiceprzewodniczącego sejmiku mazowieckiego Adama Orlińskiego przy udziale władz samorządu powiatowego oraz personelu szpitala.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, zauważył, że karetka dla szpitala w Sochaczewie jest jedną z wielu, jakie w najbliższym czasie trafią do placówek zlokalizowanych na terenie Mazowsza:

- Ta karetka to taki gratis dla szpitala w Sochaczewie, bo została w całości sfinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego i unijnych, co pragnę podkreślić. Nie był wymagany wkład własny czy to szpitala, czy starostwa powiatowego. Ta nowoczesna karetka z pełnym wyposażeniem jest jedną z trzydziestu, które wręczamy naszym partnerom w szpitalach głównie powiatowych.

Karetka będzie służyć transportowi pacjentów w stanie zagrożenia życia. Ambulans mimo, że przeznaczona do transportu pacjentów, jest wyposażona tak jak inne systemowe karetki. Znajduje się w niej respirator, live-pack, podbieraki i nosze, zestaw przeciwstrząsowy i reanimacyjny, torba opatrunkowa itp. 

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym. 

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe