232 strażnice OSP będą zmodernizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza - 7 Dni na Mazowszu

  • 21.05.2021, 09:19
  • Urząd Marszałkowski
232 strażnice OSP będą zmodernizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza…
Decyzją radnych województwa mazowieckiego aż 232 strażnice OSP z Mazowsza przejdą remont lub modernizację. Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały blisko 5,5 mln zł.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

– Strażaków z Mazowsza wspieramy od lat – podkreśla marszałek Adam Struzik – Dofinansowujemy nie tylko zakup specjalistycznego sprzętu czy samochodów, ale pomagamy też modernizować strażnice OSP. Tego typu inwestycje są bardzo potrzebne.

 

Remonty są konieczne

Na Mazowszu funkcjonuje obecnie prawie 2 tys. jednostek OSP, które tylko w ubiegłym roku brały udział w 55 tys. akcji, z czego 20 tys. dotyczyło gaszenia pożarów. W regionie działa blisko 1,9 tys. remiz strażackich. Jak zauważa marszałek Adam Struzik, wiele budynków jest w złym stanie technicznym i wymaga remontów.

– Niestety są one bardzo kosztowne i nie każda gmina może sobie pozwolić na takie wydatki. Dlatego zawsze staramy się wygospodarować dodatkowe środki właśnie na takie wsparcie. Dla ochotników pomoc jest nieodzowna. Strażnice to nie tylko stacje wyczekiwania, ale też miejsca, w których przechowywany jest sprzęt strażacki i garażowane są auta. Utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie jest gwarancją niezawodności i wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje.

 

Samorząd wspiera

W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2021 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 25 tys. zł. Ponadto każda z nich mogła złożyć jeden wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP ze swojego terenu. Ostatecznie dofinansowanie w wysokości w sumie blisko 5,5 mln zł trafi do 232 mazowieckich gmin i miast. Otrzymane wsparcie umożliwi przeprowadzenie prac budowlanych związanych m.in. z: remontem posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, czy instalacji elektrycznej.

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

 

 

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe