Duże pieniądze od Mazowsza na inwestycje w subregionie żyrardowskim - 7 Dni na Mazowszu

  • 19.03.2021, 14:43
  • Urząd Marszałkowski
Duże pieniądze od Mazowsza na inwestycje w subregionie żyrardowskim -…
Podczas ostatniej sesji sejmiku radni województwa podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych 82 inwestycji ważnych dla rozwoju regionu w tym 3 z naszego powiatu. Duże pieniądze, prawie dwa miliony złotych powędrują do trzech gmin z powiatu sochaczewskiego, gminy Brochów, Rybno i Nowa Sucha. Projekty zostaną zrealizowane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na realizację instrumentu samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 98 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik samorząd województwa mazowieckiego od lat prowadzi politykę opartą na zasadach subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, program znakomicie wpisuje się w prowadzoną przez samorząd województwa mazowieckiego politykę opartą na zasadach subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. – Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe, nie byłyby w stanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne. Żeby powstały, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy.

W tym roku radni województwa do realizacji wytypowali kolejne 82 projekty, z których 5 dotyczy subregionu żyrardowskiego.

To jedna z tych inicjatyw samorządu Mazowsza, która wychodzi naprzeciw potrzebom samorządów lokalnych, podkreśla wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Adam Orliński: – Dla wielu gmin nasze wsparcie w ramach tego instrumentu to jedyna szansa na domknięcie budżetu i realizację inwestycji, które bez pomocy z zewnątrz nie mogłyby powstać.

Na realizację Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 98 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Reszta kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację już rozpoczętych przedsięwzięć. W subregionie żyrardowskim wsparcie samorządu Mazowsza w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego otrzymało 5 inwestycji na kwotę ponad 6,5 mln zł:

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe