Kuligi w Zakopanem z transferem- tradycyjny, z biesiadą, w dobrej cenie

  • 02.10.2020, 13:44
  • Redakcja
Kuligi w Zakopanem z transferem- tradycyjny, z biesiadą, w dobrej cenie
Kuligi w Zakopanem to jedna z podstawowych atrakcji zimą. Ofert jest sporo, dlatego pojawiają się różne wątpliwości. Jak wybrać organizatora, by faktycznie było po góralsku? Jak dojechać na miejsce? Czy firmy zapewniają transport niezmotoryzowanym? Ile kosztuje kulig? Ile jest miejsc na saniach? Ile ich wykupić, jeśli chcemy jechać sami?

Kulig to jedna z większych atrakcji dla ludzi w każdej grupie wiekowej. Przejażdżka saniami może być romantyczną randką, zwariowanym sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi, atrakcyjną formą rozrywki dla rodzin z dziećmi. Prawdziwa zima, sanie, a potem uczta. Tylko jak wybrać ofertę, by spełniła oczekiwania?

Trasy przejazdów

Kuligi organizowane są na różnych trasach. W okolicach Wielkiej Krokwi, na Gubałówce, w Kościelisku czy Dolinie Chochołowskiej. Trasy są tak zaplanowane, by turyści mogli podziwiać nie tylko piękne widoki, ale również poznawać Zakopane od innej strony. Oferty różnią się także pod względem czasu spędzanego na saniach i kolejnych atrakcji. Do wyboru tylko kulig, kulig z ogniskiem czy z biesiadą. Dużą popularnością cieszą się kuligi w Dolinie Chochołowskiej, która uznawana jest za najpiękniejszą z tatrzańskich dolin. A swoje robią też tradycyjne sanie. Jak wygląda kulig w Dolinie Chochołowskiej sprawdzisz na stronie https://www.sanie.pl/. W tej konkretnej ofercie kupujemy trzygodzinny pakiet rozrywki w góralskim stylu. Najpierw kulig, a później biesiada.

Ile osób wchodzi na sanie?

Tradycyjne sanie to cztery miejsca, zatem cztery osoby. Jeśli osób jest nieparzysta liczba, czyli na przykład trzy bądź siedem, to by nie zostały rozdzielone albo nie został im dodany ktoś obcy, konieczne jest wykupienie czwartego miejsca. Podobnie, gdy chcesz spędzić romantycznie czas z druga połówką, możesz wykupić dwa pozostałe na saniach miejsca. Wolne miejsca na saniach są tańsze niż cena za osobę.

Ile dudków za kulig?

Trzygodzinny pakiet dla osoby dorosłej to około 180 zł. Dziecko do 14. roku życia to koszt około 130 zł. A puste miejsce na saniach od 60 zł. Oczywiście cennik jest zależny od kalendarza. Więcej kosztują kuligi w okresie świątecznym, w Sylwestra i w okresie noworocznym. W ramach ‘biletu’ uczestnik bierze udział w kuligu, a później w biesiadzie przy ognisku. Są zabawy i konkursy, są anegdoty i legendy. Przygrywa góralska muzyka.

Z transferem czy bez?

Osoby zmotoryzowane mogą dojechać na miejsce samodzielnie, wyznaczony jest zawsze punkt spotkania. Ale jeśli chcesz napić się mocniejszych trunków bądź przyjechałeś do Zakopanego pociągiem, autobusem itd. to szukaj oferty z transferem. Choćby wspomniany wcześniej organizator oferuje kuligi z transferem z centrum Zakopanego. A po biesiadzie bus odwozi turystów w to samo miejsce.

Zima bez śniegu- co wtedy?

Jak przekonują górale w Zakopanym zawsze jest śnieg, a w Dolinie Chochołowskiej utrzymuje się najdłużej, dlatego raczej nie ma obaw co do tego, że nie będzie białego puchu. Natomiast, gdyby taka sytuacja faktycznie miała miejsce, niestety górale wpływu na pogodę nie mają, ale sposób na kulig już tak. Sanie zamieniane są na dorożki.

Kuligi w Dolinie Chochołowskiej cieszą się tak dużą popularnością, że z dnia na dzień pozostaje coraz mniej wolnych terminów na ten i początek przyszłego roku. Sprawdź online i zarezerwuj.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe