Podsumowanie roku 2019 - 7 Dni na Mazowszu

  • 27.12.2019, 09:20 (aktualizacja 27.12.2019, 09:40)
  • Urząd Marszałkowski
Podsumowanie roku 2019  - 7 Dni na Mazowszu foto mazovia.pl
To był bardzo dobry rok – tak podsumował kończący się już powoli rok 2019 marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik. Marszałek zaznacza, że samorząd Mazowsza miał bardzo przyzwoity budżet na poziomie prawie 3,5 miliarda złotych. Ponad 30 procent tej kwoty było przeznaczonych na inwestycje – mówi Adam Struzik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marszałek zaznacza także, że w tym roku Trybunał Konstytucyjny pozytywnie odniósł się do wniosku samorządu Mazowsza w sprawie niezgodności z konstytucją obowiązku pokrywania przez samorządy ujemnego wyniku finansowego szpitali.  To był także kolejny rok wzrostu dochodów województwa.

Realizujemy bardzo wysoki budżet inwestycji drogowych. Mamy aspiracje, aby podnosić poziom naszych działań  - zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Mazowsze utrzymało swoją stabilność finansową - powiedział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Adam Orliński. W roku 2019 Samorząd Województwa Mazowieckiego osiągnął budżet w wysokości 3,5 miliarda złotych. Coraz lepiej wyglądamy we wszystkich rankingach. Chcemy, aby bezpieczeństwo finansowe mieszkańców Mazowsza było zapewnione - podsumował wiceprzewodniczący.

Zakończona została także trwająca kilka lat budowa Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu Koszt remontu Mazowieckiego Instytutu Kultury wyniósł ponad 7 milionów złotych, natomiast budowa Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wyniosła blisko 9 milionów złotych.

Zakończenie remontu Mazowieckiego Instytutu Kultury i budowy  Muzeum Instrumentów Ludowych – to jedne z kilku dużych inwestycji prowadzonych przez samorząd Mazowsza w sferze kultury jakie udało się w tym roku sfinalizować. Remont Mazowieckiego Instytutu Kultury zakończył się po ponad półtora rocznych pracach– mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk.

Mazowsze zakłada na 2020 rok blisko 3,7 mld złotych. W dalszym ciągu najważniejszym punktem inwestycyjnym będzie rozwój dróg, gdyż samorząd przeznaczy na ten cel ponad pół miliarda złotych.

Poza tym w audycji:

  • 2020 rokiem Bitwy Warszawskiej
  • Samorząd Mazowsza wprowadza kartę dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.

 

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe