Sprzeciw władz Mazowsza i radnych sejmiku wobec podziału województwa mazowieckiego - 7 dni na Mazowszu

  • 13.09.2019, 10:45 (aktualizacja 13.09.2019, 10:54)
  • Jowita Leszczyńska
Sprzeciw władz Mazowsza i radnych sejmiku wobec podziału województwa mazowieckiego - 7 dni na Mazowszu Mazovia
W cyklu 7 dni na Mazowszu poruszane są tematy podziału Mazowsza na dwa województwa, a także nowych środków na instytucje kultury i podsumowania 15 lat Mazowsza w UE.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W cyklu 7 dni na Mazowszu poruszane są tematy podziału Mazowsza na dwa województwa, a także nowych środków na instytucje kultury i podsumowania 15 lat Mazowsza w UE. 

 

Samorządowcy odnieśli się do pomysłu obozu rządzącego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział utworzenie bogatszego województwa obejmującego Warszawę i okolicę oraz województwa mazowieckiego. Marszałek Adam Struzik uważa, że podział województwa doprowadzi do katastrofy finansowej całego regionu. Radny Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Strzałkowski twierdzi, że tu chodzi o polityczne pobudki i Prawo i Sprawiedliwość planuje w ten sposób przejąć Warszawę. Jak z kolei mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kudelski - W tym projekcie chodzi o zrównoważony rozwój całego regionu.

Przypomnijmy, że dwa lata temu posłowie PiS zaproponowali podobny podział. Po proteście samorządowców, przedstawiciele rządu wycofali się z projektu.

 

Poza tym w audycji:

- Więcej pieniędzy na szpitale oraz instytucje kultury. Radni województwa wprowadzili zmiany w tegorocznym budżecie

- 15 lat Mazowsza w Unii. Ruszył cykl konferencji poświęconych funduszom europejskim

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym.  

Jowita Leszczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe