Druh z powiatu białobrzeskiego Strażakiem Stycznia 2019 r. - 7 dni na Mazowszu

  • 05.04.2019, 12:34
  • Redakcja
Druh z powiatu białobrzeskiego Strażakiem Stycznia 2019 r. - 7 dni na…
Odważny i zdecydowany – taki jest strażak Marcin Pasek z OSP Stawiszyn (powiat białobrzeski), który w styczniu br. uratował życie kobiety uwięzionej w przewróconym samochodzie. W najbliższy poniedziałek druh otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” Nagrodę wręczył marszałek Adam Struzik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

13 stycznia br. w Białobrzegach doszło do wypadku, w wyniku którego samochód osobowy przewrócił się na bok. W środku została uwięziona kobieta, a spod maski wydobywał się dym. Widząc to, druh Marcin Pasek poprosił swoich kolegów o powiadomienie służb ratowniczych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a sam ruszył do akcji. W związku z tym, że drzwi auta były zablokowane, do środka pojazdu dostał się przez bagażnik i szybko ewakuował  poszkodowaną.

Druh Marcin Pasek na co dzień jest członkiem OSP w Stawiszynie. Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.

Poza tym w audycji:

  • Szansa na remont ul. 15 Sierpnia w Sochaczewie
  • Łatwiejszy dojazd do Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach
  • Marszałek Województwa „Osobowością Roku 2019
  • Wybieramy Top Inwestycje Komunalne 2019

 

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym. 

 

Foto UM.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe