Wielkie gradobicie w Nowej Suchej: straty w uprawach są ogromne

  • 18.05.2018, 12:27 (aktualizacja 18.05.2018, 12:40)
  • Redakcja/UG
Wielkie gradobicie w Nowej Suchej: straty w uprawach są ogromne Urząd Gminy Nowa Sucha
Jak mówi wójt Maciej Mońka, który widział zniszczenia, miejsca, które dotknęło gradobicie, wyglądały okropnie.  

Dwa sołectwa w gminie Nowa Sucha zostały dotknięte poważnym gradobiciem. Były to Nowy Kozłów Pierwszy i Nowy Dębsk. W związku z tym wójt gminy poinformował, że wystąpiono do Wojewody Mazowieckiego o powołanie komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

 

Grad, który spadł 11 maja, zniszczył przede wszystkim uprawy sadownicze – niemal każdy owoc, który zdążył zawiązać się na drzewie, został uszkodzony. Duże szkody są także w uprawach truskawek, zawiązki owoców i liście zostały zniszczone. Ucierpiały też prowadzone w tych miejscowościach uprawy wczesnego bobu.

Jak mówi wójt Maciej Mońka, który widział zniszczenia, straty są naprawdę ogromne, miejsca, które dotknęło gradobicie, wyglądały okropnie.  

Poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie szkód w dniach od 23 maja do 6 czerwca 2018 r. w pokoju nr 1 w Urzędzie Gminy. 

Wnioski o szacowanie szkód należy wypełnić zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich składanych do ARiMR oraz dołączyć jego kopie.

Jeśli rolnik posiada zwierzęta, to należy dołączyć System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt ( IRZ).

 

Redakcja/UG

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe