Koncert Papieski - wzruszenia i folklor [ZDJĘCIA, REPORTAŻ]

  • 12.05.2018, 14:49 (aktualizacja 12.05.2018, 15:10)
  • Izabela Goryniak
Koncert Papieski - wzruszenia i folklor [ZDJĘCIA, REPORTAŻ]
Po raz dwunasty w kośćiele w Kozłowie Biskupim odbył się Koncert Papieski. Tym razem organizatorzy wspominali muzycznie i nie tylko pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Łowicza w 1999 roku. Na scenie zaprezentowały się zespoły Folklorek i Blichowiacy. Było pięknie, wzruszająco, nastrojowo.

Koncerty Papieskie organizowane są z inicjatywy organisty parafii w Kozłowie Arkadiusza Mamcarza przez grupę zaangażowanej młodzieży, która z roku na rok się zmienia, ale zawsze stara się czymś pozytywnym zaskoczyć. Tym razem - po raz pierwszy - postawiono na folklor. I był to strzał w dziesiątkę. Widzowie, którzy licznie zapełnili kościół, nie kryli wzruszenia. Wielu z nich zresztą uczestniczyło we wspominanej mszy św. odprawionej przez św. Jana Pawła II w Łowiczu, a część utworów, które zaprezentowano, było właśnie tymi, które śpiewano wspólnie z Ojcem Świętym 19 lat temu. 

Koncert od dwóch lat obejmuje swoim patronatem biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Tym razem w jego imieniu w koncercie uczestniczył biskup pomocniczy Wojciech Osial, a specjalny film wspomnieniowy przesłał też pierwszy biskup łowicki Alojzy Orszulik. Współorganizatorów jest więcej - wszystkich wymienił proboszcz kozłowskiej parafii ks. Jacek Grzywacz. A są wśród nich samorządy - wojewódzki, powiatowy i gminny oraz liczni partnerzy prywatni.

Na scenie najpierw zaprezentował się dziecięco-młodzieżowy zespół Folklorek z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Maluchy zaśpiewały i zatańczyły z ogromnym zaangażowaniem, wzbudzając aplauz publiczności. Potem swój ludowy, patriotyczny i religijny repertuar zaprezentował zespół pieśni i tańca Blichowiacy z Łowicza, który w tym roku będzie obchodził siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Niestety, padający deszcz pokrzyżował nieco plany i zaplanowany na zewnątrz pokaz taneczny nie mógł się odbyć, ale i tak młodzi członkowie grupy pokazali się z jak najlepszej strony. 

Był to wieczór pełen wzruszeń, radości i modlitwy. Odbywał się pod hasłem "Bóg jest miłością". Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia naszej relacji. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Goryniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe