Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Sochaczewie: ratusz korzysta z nowej ustawy SONDA

  • 20.04.2018, 15:03 (aktualizacja 20.04.2018, 15:19)
  • Redakcja
Nocny zakaz sprzedaży alkoholu w Sochaczewie: ratusz korzysta z nowej ustawy SONDA
Wprowadzono też limity punktów sprzedaży piwa.

Sochaczewski ratusz chce skorzystać z ostatniej nowelizacji ustawy o wychowaniu trzeźwości, która pozwala samorządom między innymi na wprowadzanie zakazów sprzedaży alkoholu. Jeśli radni zaakceptują propozycję burmistrza, od lipca bieżącego roku po 23.00 niczego z procentami w naszych sklepach nie kupimy.

 

Zmian jest kilka. Zacznijmy od tego, że zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy, wprowadzono limity na punkty sprzedaży piwa i innych trunków do 4% - dotychczas na tej procentowej półce limitów nie było, natomiast liczba punktów sprzedaży mocniejszych trunków wynosiła 100. Od lipca w naszym mieście będzie mogło być maksymalnie po 90 sklepów z piwem i po 90 z mocniejszymi alkoholami (czyli do 18% i powyżej). Na razie mieścimy się w limicie, czyli nikomu nie trzeba będzie odbierać pozwolenia. W Sochaczewie jest 80 sklepów, a alkohol sprzedaje się w 77. Zatem jest jeszcze mały „zapasik” do wykorzystania przez ewentualnych właścicieli nowych sklepów. Dodajmy, że alkoholowy limit dla gastronomii wynosi jak dotychczas 40, tyle że do tej grupy dołączyło piwo.

Ale to nie koniec zmian. Sochaczewski ratusz chce skorzystać z możliwości wprowadzenia lokalnego zakazu sprzedaży alkoholu. Jeśli na najbliższej sesji, a ta planowana jest na 27 kwietnia, radni miejscy zaakceptują stosowną uchwałę, od 1 lipca br. nie kupimy w naszych sklepach alkoholu między 23.00 a 6.00 (zakaz nie dotyczy punktów gastronomicznych).

Zgodnie z nowym brzmieniem ustawy w całej Polsce obowiązuje generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, przy czym samorządy mają możliwość indywidualnego wyznaczania miejsc, gdzie spożywanie trunków jest możliwe. Skorzystała z tego Warszawa, gdzie lada chwila raczenie się piwem na wiślanych bulwarach będzie legalne. Władze naszego miasta na razie takich odstępstw nie wprowadziły. Jedyne poszerzenie nastąpiło w liczbie miejsc, gdzie burmistrz może wydać jednorazowe, podkreślmy, jednorazowe zezwolenie na spożywanie alkoholu. Do Pól Czerwonkowskich, MOSiR-u, Podzamcza i terenu targów rolnych, dołączył park na Traugutta i plac Kościuszki.

Ciekawi jesteśmy Waszego zdania na ten temat: zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stary
Stary 21.04.2018, 23:57
Jestem mieszkańcem Sochaczewa od ponad 30 lat.
Mieszkam dość blisko sklepu nocnego przy ulicy Warszawskiej. To co się dzieje od kilku lat w ciepłe dni w tym regionie przechodzi ludzkie pojęcie i to parę metrów od komisariatu policji. Darcie się, śpiewy, rozwalona muzyka z samochodów, tłuczenie butelek, bijatyki "konsumentów" trunków procentowych to norma zwłaszcza w weekendy i święta. Chcą się zachlewać to wyjazd na stację paliw a nie ludziom patologia i bogacze kredytowi spać nie dają. Ten zakaz będzie jedną z lepszych rzeczy jaką zrobi się dla tego miasta. Ci co mieszkają w okolicy nocnych sklepów wiedzą o co chodzi.
Wiesiek
Wiesiek 22.04.2018, 10:05
Sam sobie ***ie jedz na stację.a pracownicy stacji to kto dla ciebie że muszą takich sytuacji doświadczać.
Omen
Omen 21.04.2018, 19:34
Wszyscy pija. Ksiądz, policjant. Na co to. Nonsens.
Poziomka
Poziomka 21.04.2018, 15:16
Niektórzy ludzie i tak kupują - o godzinie 17 wracają z pracy i pierwsze co robią, to kupują gorzałkę. Do kolacji.

Najpierw skupmy się na tym, skąd bierze się alkoholizm i jak można takim ludziom pomagać - większość z nich zagląda do kieliszka bo czuje się beznadziejnie, potrzebują odskoczni od problemów i odrobiny "znieczulenia". Takich trzeba uświadamiać zawczasu, pomagać, a nie im zakazywać, zamykając sklepy - to nic nie da, bo aby zdobyć gorzałkę, zrobią wiele.

A zakaz sprzedaży alkoholu nocą?
O takich porach zwykle kupuje się wtedy, gdy alkoholu zabraknie na imprezie. Dwa czteropaki piwa, albo jakieś wino. A to jeszcze żaden alkoholizm, młodzi ludzie imprezują i piją alkohol, nie widzę w tym nic złego, jeśli potem nie zakłócają spokoju innym albo nie jeżdżą po pijanemu.
Tomasz Filipczak
Tomasz Filipczak 21.04.2018, 11:09
Gratuluję pomysłu. Proponuję wprowadzić całkowitą prohibicję, Tylko czekam na taki zapis. Społeczeństwo będzie całkowicie trzeźwe i szczęśliwe. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, bardzo chętnie włoży w koperty na "Trzech Króli", wspomoże Caritas lub dołoży się do nowej Toyoty Prius dla jakiegoś księdza. Dochody miasta gwałtownie spadną. Chodniki się rozpadną, asfalt na ulicach pozostanie tylko wspomnieniem, a przedszkola pozostaną tylko prywatne. Zapomniałem dodać o alkoholowej mafii, która tylko czeka na takie okazje. Mieszkańcy tego sporego, lecz jakże zaściankowego miasta. Nie liczcie ma pomoc policji czy władz. Owe organa będą czerpały wymierne i nieopodatkowane dochody z nielegalnego handlu alkoholem niewiadomego pochodzenia. Wasi mężowie, żony, synowie i córki, będą ślepnąć lub umierać. A Wy, wspomnicie powyższe słowa.
Podróżowałem po wielu krajach Europy i tylko w Polsce widzę taki brak poszanowania dla potrzeb szarego obywatela.
gregor
gregor 21.04.2018, 11:03
Trzeba będzie pić wodę. Jak zwierzęta. :)
anonim
anonim 21.04.2018, 08:51
xd ale co komu przeszkadza ze ktos z imprezy wraca i bierze butelke piwa po 23 ja nic w tym gorszacego nie widze choc sam jestem abstynentem
Sochaczewianin
Sochaczewianin 21.04.2018, 02:34
Popieram w 100 % a tym bardziej, że zakaz miał by wejść w wakacje. Wolne niedziele ludzie przeżyli to i ten zakaz również.
Masakra
Masakra 20.04.2018, 23:48
Kiedyś, to się chodziło na "meline"
aga1234
aga1234 20.04.2018, 23:29
BRAWO!!!! IDZIEMY Z POSTĘPEM!!! czyli wracamy do czasów PRL-u PROHIBICJA itd. itp. bujda na kółkach ''NIE KUPIĘ W SKLEPIE TO KUPIĘ GDZIE INDZIEJ'' i to jest wychowanie w trzeźwości? śmiem wątpić co najwyżej będzie więcej zgonów!!!!!
J,P.
J,P. 20.04.2018, 23:26
Bezmuzgowie to przewlekła choroba urzędników.Już to kiedyś przerabialiśmy.Alkohol był po 13.00 a kto chciał to się napił.
Anonim
Anonim 20.04.2018, 23:03
Nie długo będzie zakaz oddychania, masakra normalnie.

Pozostałe