Amfiteatr w Sochaczewie: Kto mnie wybuduje? Gdzie są chętni?

  • 15.03.2018, 16:24 (aktualizacja 16.03.2018, 08:01)
  • Monika Figut
Amfiteatr w Sochaczewie: Kto mnie wybuduje? Gdzie są chętni? Projekt nowego amfiteatru w Sochaczewie
Projekt budowy nowego amfiteatru w miejscu starej, odrapanej muszli w Sochaczewie doszedł do ściany. Miejmy nadzieję, że to chwilowa zapora. W każdym razie projekty są, dofinansowanie jest, pełna gotowość ratusza, również, tylko wykonawcy brak. Kolejny przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Przypomnijmy, plany są takie, by w 2019 roku Dni Sochaczewa powróciły na Podzamcze w nowej, pysznej oprawie, na scenie nowoczesnego amfiteatru, w otoczeniu zrewitalizowanego parku, ze spacerowymi bulwarami nad Bzurą w tle. Ratusz przygotował już projekt tego ogromnego zadania i pozyskał dofinansowanie, niestety, gdy miało się wrażenie, że teraz to już tylko z górki, inwestycja utknęła w martwym punkcie.

Na ostatni przetarg, który miał wyłonić wykonawcę zadania, wpłynęła tylko jedna oferta.

- Niestety, nie dość, że tylko jedna oferta, to w dodatku znacznie przekraczająca kosztorys inwestorski. Prawdopodobnie będziemy musieli unieważnić ten przetarg. Pytanie brzmi, co dalej? - mówi burmistrz Piotr Osiecki, podkreślając, że ze znalezieniem wykonawców inwestycji ma obecnie problem cała Polska.

Projekt przewiduje nie tylko budowę nowego amfiteatru, lecz również budowę nowej przystani, bulwarów nad Bzurą, przebudowę ulicy Podzamcze i rewitalizację parku przy ulicy Traugutta. Ratusz rozważa obecnie rozdzielenie inwestycji na mniejsze zadania, co być może przyspieszy wyłonienie wykonawcy, problem polega jednak na tym, że każdy z elementów tego projektu nakłada się na siebie terytorialnie i merytorycznie.

Do sprawy wrócimy.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Monika Figut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe