Będzie bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe w Teresinie na linii Warszawa - Poznań

  • 17.01.2018, 18:00 (aktualizacja 17.01.2018, 19:58)
  • Katarzyna Żakowska
Będzie bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe w Teresinie na linii  Warszawa - Poznań Katarzyna Żakowska
Porozumienie w sprawie współfinansowania dokumentacji projektowej tunelu pod torami dziś w Warszawie podpisały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A z Powiatem Sochaczewskim i Gminą Teresin.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,  Powiat Sochaczewski i Gmina Teresin 17 stycznia podpisały porozumienie w sprawie opracowania dokumentacji projektowej tunelu drogowego pod torami. Obiekt będzie posiadał także chodnik i ścieżkę rowerową. Powiat sochaczewski reprezentowała delegacja w składzie starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, skarbik Teresa Pawelak, natomiast gminę Teresin wójt Marek Olechowski, wice wójt Marek Jaworski oraz referent księgowości Agnieszka Rosa. Na spotkanie przybył również poseł Maciej Małecki. Tunel zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Szymanowskiej Świętego Maksymiliana Kolbe w Teresinie, na linii kolejowej Warszawa – Poznań. Porozumienie to określa zasady i warunki współpracy w pierwszej fazie inwestycji. W latach 2018 - 2019, opracowana zostanie dokumentacja projektowa, kosztorys oraz pozyskane będą decyzje administracyjne potrzebne do realizacji zadania. Opracowanie dokumentacji projektowej to około 1,2 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sfinansują 50% w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”.

O tym, że podpisanie porozumienia, to bardzo ważny krok mówi, Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W latach 2020 - 2021, po określeniu zasad współpracy i finansowania, będzie można przystąpić do budowy. Realizację szacuje się na około 24 mln zł. Udział PLK przy współfinansowaniu inwestycji może wynieść do 50% kosztów w zakresie dokumentacji projektowej i robót budowlanych z zastrzeżeniem, że łączna kwota nie przekroczy 12 mln zł. Przedsięwzięcie w Teresinie wpisuje się w zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na liniach kolejowych – budowę tuneli i wiaduktów przez tory, dzięki współpracy PLK z miastami i gminami.

Zapytaliśmy co o podpisanym porozumieniu sądzą:  starosta Jolanta Gonta, wójt Teresina Marek Olechowski, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Ireneusz Merchel oraz poseł Maciej Małecki. Zapraszamy do wysłuchania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe