6 mln zł z budżetu Mazowsza na rozwój mazowieckiej wsi - 7 dni na Mazowszu

  • 01.12.2017, 09:51
  • Katarzyna Żakowska
7dni_2017-12-01.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na Mazowszu jest ok. 7,3 tys. sołectw. Małe lokalne wspólnoty najlepiej znają swoje potrzeby. Nowe boisko, park, plac zabaw czy książki do biblioteki – to tylko niektóre z nich. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców mazowieckiej wsi samorząd województwa przygotował nowy program wsparcia finansowego. Na jego realizację tylko w 2018 r. z budżetu Mazowsza specjalnie dla sołectw zostanie przeznaczonych 6 mln zł. Nabór wniosków rusza od 1 grudnia

Od 1 grudnia br. do 10 stycznia 2018 r. mazowieckie gminy wiejskie i miejsko-wiejskie będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w ramach pilotażowego programu samorządu Mazowsza. W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” gminy będą mogły uzyskać wsparcia w wysokości do 10 tys. zł dla jednego projektu. Warto podkreślić, że gmina może złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania.

> więcej o programie <

Poza tym w audycji:

  • Władze Mazowsza o rosnącym janosikowym
  • Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów
  • Pomoc dla gmin, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach 

Fot: mazovia.pl

7 dni na Mazowszu to program radiowy przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń na Mazowszu w minionym

 

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe