Pierwszy „Hubertus” w Gminie Teresin

  • 30.10.2017, 15:00
  • Katarzyna Żakowska
Pierwszy „Hubertus” w Gminie Teresin
Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców odbyło się w sobotę, 28 października w Pawłowicach w Gminie Teresin. Jest to impreza organizowana na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych – na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Święto obchodzi się zwykle w okolicach 3 listopada, a jego nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie 3 listopada.

Głównymi organizatorami imprezy była Stajnia Blueberry oraz Gmina Teresin dlatego zadbali, aby tego dnia nie zabrakło atrakcji oraz prawdziwie jeździeckiej atmosfery. Odbywały się pokazy paradne koni, pokazy kawaleryjskie, konkursy skoków przez przeszkody oraz pogoń za lisem. Wszyscy przybyli mogli wysłuchać występu chóru seniorów z Błonia oraz zobaczyć spektakl „Ballada sąsiedzka”, w wykonaniu „Teatru radosnej jesieni” z Gminy Teresin. Jedną z atrakcji była także prezentacja Koła Łowieckiego „Grunwald”, którego terenem działania jest m. in. obszar Gminy Teresin. Wśród aktywnych członków koła są mieszkańcy Gminy Teresin – m. in.  Marek Misiak, Tomasz Brzeski oraz Dariusz Chodak. Z inicjatywy Zarządu Koła Łowieckiego Grunwald odbyła się introdukcja bażantów, które zostały wypuszczone na nasze pola i lasy przez obecne na imprezie dzieci.

Paweł Wróblewski

 

Katarzyna Żakowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe