Przy ulicy Senatorskiej 14 powstaje mural

  • 28.09.2017, 15:00 (aktualizacja 28.09.2017, 15:12)
  • Katarzyna Żakowska
Przy ulicy Senatorskiej 14 powstaje mural
W Sochaczewie na budynku przy ulicy Senatorskiej 14 powstaje mural upamiętniający żołnierzy AK obwodu Sochaczew - Skowronek.

Malowidło powstaje dzięki pomysłowi i inicjatywie posła, Macieja Małeckiego, który zaprasza na uroczyste odsłonięcie muralu, które odbędzie w środę 4 października  o 17.30  przy ulicy Senatorskiej 14 w Sochaczewie

loadingŁaduję odtwarzacz...
 

Warto wiedzieć, że autorem muralu jest  Rafał Roskowiński, który jest  artystą  malarzem, pionierem i legendą polskiego muralu.Urodzony w 1966 roku, w Radomiu.  Skupiony na tematyce historycznej.   Jest absolwentem Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Przejawiający różne formy działalności artystycznej - dziesiątki murali, setki obrazów, komiksy.  Uważa, że artysta powinien przekazywać ideę, wyczuwać zmiany społeczne i polityczne, sygnalizować problemy i inspirować społeczeństwo. Jest twórcą Gdańskiej Szkoły Muralu, w której naucza technik projektowania i wykonywania murali, a także wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest właścicielem studia kreatywnego i agencji marketingowej. Znany z bezgranicznego umiłowania wolności i kontrowersyjnych poglądów.

Katarzyna Żakowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe