Będzie rondo imienia Lecha Kaczyńskiego

  • 14.12.2016, 10:10 (aktualizacja 14.12.2016, 10:50)
  • Izabela Goryniak
Będzie rondo imienia Lecha Kaczyńskiego
W poniedziałek Rada Miasta będzie głosowała nad uchwałą nadającą imię Lecha Kaczyńskiego rondu u zbiegu ulic Towarowej, Botanicznej, Licealnej i Piłsudskiego. Konsultacje społeczne w tej sprawie zakończyły się wynikiem pozytywnym.

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania imienia Lecha Kaczyńskiego dla ronda przy wiadukcie w Sochaczewie. Jak poinformował Urząd Miasta, wynik to 42 głosy za i 28 przeciw nadaniu nazwy. Opinie można było przekazać za pośrednictwem platformy konsultacje.sochaczew.pl lub na formularzach dostępnych w Biurze Obsługi Klienta i na stronie BIP miasta. W sumie wpłynęło 70 opinii. Taki wynik konsultacji oznacza, że na poniedziałkowej sesji Rady Miasta zostanie przedstawiona radnym uchwała w sprawie nadania imienia Lecha Kaczyńskiego dla ronda u zbiegu ulic Towarowej, Licealnej, Botanicznej i Piłsudskiego. 
 

Izabela Goryniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezadowolony mieszkaniec.
Niezadowolony mieszkaniec. 17.12.2016, 14:49
Czym on zasłużył jak niektórzy mówią... Był tylko prezydentem a to że zginął nie znaczy że jest kimś wyjątkowym.. tyle ludzi ginie w katastrofach i o nich nikt nie mówi tylko Kaczyński i Kaczyński
ankieter
ankieter 16.12.2016, 18:10
Zrobiono ankietę przed siedzibą PIS-u
z Boryszewa
z Boryszewa 15.12.2016, 17:26
Jak chcecie jeszcze mieszkańców podzielić i skłócić to nadajcie tę nazwę.
Jeżeli były konsultacje w tej sprawie to proszę o publikacje.
Nie jestem z KOD-u ale [.....] mnie te wazeliniarstwo.
Jest wiele postaci sławnych które były związane z Sochaczewem.
Zapraszam do muzeum walk nad Bzurą. Oni oddali prawdziwą daninę krwi.
Jerzy z Białowieży
Jerzy z Białowieży 15.12.2016, 15:51
Mam informację jak to się mówi "nieoficjalną", ze źródeł zbliżonych do UM że te konsultacje to pic na wodę fotomontaż, a decyzja o nadaniu imienia rondu zapadła przeszło miesiąc temu. Ale ja z Białowieży, więc co ja mogę wiedzieć ;)
TomaszJan
TomaszJan 15.12.2016, 14:15
Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Józef Oleksy, Mirosław Hermaszewski, Aleksander Wolszczan, Hilary Koprowski, Jack Szostak, Leszek Czarnecki, Aleksander Gudzowaty, Wojciech Inglot, Jan Kulczyk, Roman Zaleski, Jerzy Semkow, Ewa Ewart, Leszek Balcerowicz, Barbara Piasecka-Johnson, Zygmunt Solorz–Żak, Adam Dziewoński, Adam Stefan hrabia Zamoyski, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Wanda Błeńska, Wilhelm Sansal, Artur Ekert, Ziggy Rozalski,
Ci i wielu innych zasłużonych, związanych z nowoczesną Polską postaci nie zasłużyło na miano patrona nowo powstających inwestycji drogowych w naszym kraju. Dlatego zadaje otwarte pytanie decydentom rad miejskich, samorządów terytorialnych jakie zasługi dla rozwoju i rozsławienia wizerunków lokalnych miał nieżyjący Lech Kaczyński. Jaką szczytną działalnością dla gmin, powiatów, miast i wsi zasłużył się najgorszy prezydent III Rzeczypospolitej. Żałosny człowiek, którego zabiła nonszalancja, buta i arogancja formacji, z której się wywodził. Czemu nikt takim szacunkiem i czcią nie otacza ofiar decyzji jego i jego brata, by na złość wrogom politycznym wysłać niewinne istnienia ludzkie na pewną śmierć we mgle na obcej ziemi? Czemu zapominamy o partykularnej odpowiedzialności karnej za niefrasobliwą decyzję, by wbrew logice, prawu lotniczemu, warunkom atmosferycznym wysłać reprezentację Państwa Polskiego na zamknięte lotnisko wojskowe. Wątpliwą infrastrukturę militarną z czasów Związku Radzieckiego, bez nowoczesnego wyposażenie elektronicznego i z rozpadającym się pasem startowym strategicznie umiejscowionym w gęstym lesie i za głębokim wąwozem, co sprytnie czyni go trudnym do przejęcia obiektem.
Czy nazwanie ronda, skweru, bulwaru, czy alejki, będącej zwieńczeniem inwestycji infrastrukturalnej imieniem Lecha Kaczyńskiego jest próbą przypodobania się obecnie rządzącej Polską i rozdającej karty opcji politycznej? Czy nie jest to próba ugruntowania pozycji niepewnych jutra uzależnionych od władzy miejskich radnych? Czy decyzją tą, członkowie Rady miejskiej nie stają się współodpowiedzialni za niszczenie przez obecną władzę struktur demokratycznych Państwa Polskiego? Czy spośród Prezydentów III Rzeczypospolitej, każdy inny patron niebyły lepszym, pomijając rzecz jasna obecnego, będącego mierną imitację i karykaturę prezydentury, pełniącego obowiązki posłusznego wykonawcę poleceń I-go sekretarza partii PIS. Partii, która buduje swoje struktury na obraz i podobieństwo PZPR. Partii która szydzi z Polaków zabierając im godność gwałcąc konstytucję, w zamian dając 500 plus, na statystycznie co drugie polskie dziecko. Partii która w imię zemsty politycznej na poprzednikach i ku uciesze rosnącego imperializmu Rosji jest w stanie zaryzykować w Polsce wojnę domową. Partii świątobliwych narodowców, będących w rzeczywistości fanatycznymi nacjonalistami, budującymi Polskę dla Polaków. Polskę w której wg. wizji Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca dla śmierdzących cholera, dyzenterią, pasożytami i pierwotniakami uchodźców szukających schronienia przed wybuchami. Polski w której nie ma miejsca dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego będącego strażnikiem trójpodziału władzy. Polski bez szacunku dla bohaterów takich jak Bronisław Bartoszewski, który w trosce o swój kraj i pomny czasów nienawiści próbował przemawiać do wyobraźni PISowskich „dyplomatołków”. Polski bez sprawiedliwego hołdu dla pozostałych bohaterów Powstańczych, których pamięć mąci się ofiarami katastrofy lotniczej, i których odziera się z symboli umieszczając je na kibolskich bicepsach i ich bejsbolach. Polski gdzie nie ma też miejsca dla pragnących potomstwa Polaków, którym natura poskąpiła możliwości naturalnego poczęcia i w końcu Polski odtrącającej ludzi, których ce***e wolna myśl, idea liberalizmu, zgody ponad podziałami, pragnących bycia częścią globalnej wspólnoty, wielokulturowości, szeroko pojętej tolerancji i nowoczesnego humanizmu szanującego naturę i planetę Ziemię.
Pragnę zadać jeszcze jedno pytanie obecnym władzom Sochaczewa, czy w tym „nowym” mieście po „dobrej zmianie” mile widziane będą odwiedziny macierzystej ziemi prze takich ludzi jak ja, Polaków „gorszego sortu” z poglądami całkowicie rozbieżnymi z doktryną partii „pierwszego między niegodnymi” sekretarza Jarosława?
Mariusz
Mariusz 15.12.2016, 10:23
Widzę, że najbardziej narzekają ci co nawet w Sochaczewie nie mieszkają.
In Cognito, in Blanco, In nie wiem co.
In Cognito, in Blanco, In nie wiem co. 15.12.2016, 10:59
Tak masz racje, przeciw to klienci zagranicznych supermarketów, banków, Sorosa, Merkel, Putina No i innych wrogów PiS-u. Za to, za są zwolennicy Jezusa Króla Polski, sekty Smoleńskiej, Antoniego i Jarka.
Anita
Anita 15.12.2016, 10:23
No i super :)
tolerancyjny do czasu
tolerancyjny do czasu 15.12.2016, 10:20
To może od razu wiadukt im.szeregowego Jaruzelskiego. A co do głosowania to też po fakcie się dowiedziałem. ŻENADA!!!!
Jakub14
Jakub14 15.12.2016, 10:20
Jak zwykle kodowcy mają wielki ból, bo większość zagłosowała nie po im myśli.

PS: Tak się interesujecie własnym miastem, że nawet nie wiecie co się w nim dzieje.
KamilW
KamilW 15.12.2016, 16:58
Co [......] jeden czy drugi zrobił dla Sochaczewa ????
Paweł
Paweł 15.12.2016, 10:16
Super pomysł!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.12.2016, 10:14
BRAWO!!! W końcu. Rondo będzie imienia Wielkiego Polaka, patrioty, zasłużonego człowieka, a nie jakiegoś komucha czy donosiciela ala bolka.
....
.... 17.12.2016, 14:00
Wielkiego Polaka? Zasłużonego człowieka? O kim Pan mówi? :)
In Cognito, in Blanco, In nie wiem co.
In Cognito, in Blanco, In nie wiem co. 15.12.2016, 10:13
Będzie, będzie zabawa, będzie się działo. lala lala la. Teraz i Sochaczew będzie mógł obchodzić miesięcznice :-) Obciach.
maciek11
maciek11 15.12.2016, 09:17
A co ten patron zrobił dobrego ? Wstyd !
Wikus19996
Wikus19996 15.12.2016, 00:16
rondo jak rondo tylko mi się podoba nazwa im Lecha Kaczyńskiego to już mi się nie podoba :(
jasam
jasam 14.12.2016, 21:29
rondo mi się podoba, ale nazwanie go im. Lecha Kaczyńskiego już nie.
Zbyszek
Zbyszek 14.12.2016, 21:28
jak doczepimy do mikrofonu który wisi nad rondem dwie kule na górze to niech i tak się nazywa ...a na poważnie ...to jest SKANDAL i ŻENADA ....jeszcze trochę to wpiszemy L. Kaczyńskiego w książki historii i wypadek w Smoleńsku będzie na równi traktowany z chrztem Polski , bitwą pod Grunwaldem czy innym bardzo wydarzeniem wydarzeniem z naszej przeszłości .....ręce opadają ...ale będę pamiętał o tym przy wyborach do rady miasta...
Edyta
Edyta 14.12.2016, 20:23
Ja też nie wiedziałam, że można głosować! !!!To parę osób wydaję opinię! !!! MOJE PODATKI BĘDĄ SZŁY DO INNEGO MIASTA. JAKO MIESZKANIEC NIE MAM NAWET GŁOSU??????
Magda
Magda 14.12.2016, 19:22
Pisoland.......:(
Magda
Magda 14.12.2016, 18:50
Dlaczego o możliwości głosowania dowiadujemy się dopiero po ogłoszeniu wyników?! To miasto to kompletny ciemnogród, temat na skecz kabaretu. Cieszę się, że już długo tu nie pomieszkam i nie będę się tu rozliczała. Wstyd się przyznać skąd się jest!!!!!!!
zbigniew
zbigniew 14.12.2016, 17:08
Dziwię się bardzo dyrektorowi muzeum. Dla niego większe zasługi miał Lech Kaczyński dla ziemi sochaczewskiej, niż Ci, którzy stracili życie we wrześniu 1939 roku ?

Pozostałe