Udany jubileusz sochaczewskiej Dwójki

  • 18.05.2018, 23:00 (aktualizacja 20.05.2018, 00:36)
  • Izabela Goryniak
Udany jubileusz sochaczewskiej Dwójki
W piątek 18 maja Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie uroczyście świętowała stulecie swojego istnienia. Uroczystości miały zarówno formalną, choć niepozbawioną humorystycznych akcentów, jak i zupełnie rozrywkową stronę. Uczestniczyło w niech wielu dawnych nauczycieli i absolwentów.

Święto rozpoczęło się mszą świętą odprawioną przez proboszcza boryszewskiej parafii ks. Jacka Skrobisza. Następnie w sali gimnastycznej szkoły spotkali się nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście, wśród których byli przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek, burmistrz Piotr Osiecki i obaj jego zastępcy, radny sejmiku Adam Orliński, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, dyrektorzy miejskich placówek oświaty, kultury i sportu i wiele osób przez lata związanych ze szkołą – nauczycieli, absolwentów, rodziców. Szczególnie zasłużonym osobom wręczono specjalnie przygotowane na ten dzień medale. Były też wspomnienia, przemówienia, gratulacje i podziękowania. Szkoła otrzymała wiele prezentów.

W trakcie spotkania przypomniano sięgającą 1917 roku historię placówki – od jednoklasowej, wędrującej szkoły, po stan dzisiejszy. Warto pamiętać, że Dwójka przeprowadzała się wielokrotnie, a przez lata funkcjonowała nawet w trzech budynkach jednocześnie. Wspominano dyrektorów, nauczycieli, sukcesy. Przygotowana specjalnie na ten dzień prezentacja ze zdjęciami, listą dyrektorów i zasłużonych pedagogów cieszyła się dużym zainteresowaniem, podobnie jak wystawa, którą można było oglądać przy wejściu do szkoły. Zebranie zdjęć archiwalnych było możliwe dzięki zaangażowaniu dawnych pracowników placówki, którzy udostępnili swoje zbiory. Można było także przejrzeć kroniki Dwójki i zobaczyć, jak wyglądały mundurki szkolne.

W części oficjalnej zobaczyliśmy jeszcze przygotowany przez uczniów występ wokalno-muzyczny nawiązujący do historii szkoły, który zakończył się zaproszeniem do tańca. To – jak mówi dyrektor Dariusz Kosiński – najlepszy sposób międzypokoleniowej integracji, tym cenniejszy, że zaproponowany przez samych uczniów.

Po części oficjalnej rozpoczął się piknik na boisku szkolnym, na który zaproszono wszystkich chętnych. Były pokazy zaprzyjaźnionych przedszkolaków oraz występy utalentowanych muzycznie i tanecznie uczniów Dwójki. Choć przez cały dzień było pochmurno i padało, to punktualnie o 17.00, kiedy zaczynał się piknik, wyszło piękne słońce – i tak już pozostało. To z pewnością kolejny dobry prognostyk na rozpoczynające się nowe, szkolne stulecie.

Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji, w której usłyszycie między innymi burmistrza Piotra Osieckiego, najstarszą z emerytowanych nauczycielek Marię Łukasik, fragmenty występów uczniów oraz rozmowy z jubileuszowymi gośćmi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Goryniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe