Jak książki zmieniły jej życie?

  • 15.04.2018, 14:22
  • Grażyna Bolimowska-Gajda
Jak książki zmieniły jej życie?
Agnieszka Olszanowska w rozmowie z Grażyną Bolimowską-Gajdą - Śniadanie z gościem - Kultura w niedzielę. Urodzona w Kościelnej Górze. Bibliotekarz z wykształcenia i powołania. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako sekretarka, rolnik, stażysta do spraw integracji z Unią Europejską, bibliotekarka w bibliotece publicznej. Od kilkunastu lat jest nauczycielem-bibliotekarzem w szkole ponadgimnazjalnej.Zadebiutowała „Przewodnikiem po Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach” w 2010 roku. Nagrodzona w 2015 roku w Ogólnopolskim Konkursie „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie” za scenariusz lekcji wychowawczych zachęcających do czytania pt. „Chciane czy niechciane”. Autorka książek dla dzieci młodzieży i dorosłych. Zasłynęła Sagą z dziesiątej wsi. Jej pasją jest domowa inkubacja ptaków i kwiaciarstwo.Od 2017 roku współpracuje z czasopismem "Gospodyni", w którym publikuje felietony. Mama trójki nastolatków (dwie córki i syn).

Z Miedniewic przebiła się na polski rynek literacki, mimo że nie jest autorką książek sensacyjnych czy kryminałów, pisze powieści obyczajowe, książki  dla dzieci i młodzieży

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zaczynać karierę literacką? Najlepiej od wygranego konkursu?

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rodzina to pierwszy recenzent, często surowy

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Grażyna Bolimowska-Gajda

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe