Rozmowa kwalifikacyjna - o to warto zapytać

  • 12.12.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Rozmowa kwalifikacyjna - o to warto zapytać
Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej pamiętaj, że również Ty możesz zadawać pytania. W je trakcie być może pojawią się niejasności, które warto będzie rozwiać przed zakończeniem spotkania. Co jeszcze warto wiedzieć przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu współpracy z daną firmą? O co warto zapytać rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Zainteresuj się możliwością rozwoju i awansu

Z oferty pracy nie dowiesz się zbyt wielu szczegółów związanych z daną karierą zawodową. Możesz przejrzeć podobne ogłoszenia dostępne np. na stronie internetowej Pracuj.pl w poszukiwaniu dodatkowych informacji dotyczących atutów, które pomogą Ci w zdobyciu posady. Jednak o to, jakie możliwości rozwoju zawodowego da Tobie dana praca, musisz zapytać rekrutera.

Wykorzystaj rozmowę kwalifikacyjną, by zapytać o szkolenia organizowane przez firmę. Dowiedz się, czy istnieje możliwość dofinansowania np. studiów podyplomowych. Zadając te pytania pokażesz, że jesteś osobą ambitną, a cecha ta przełoży się na wymierne korzyści dla firmy. Pracodawca uzyska informację, że w pełni angażujesz się w realizację powierzonych zadań i skrupulatnie wypełniasz swoje obowiązki.

 

Zapytaj o reguły organizacyjne w danej firmie

Zapytaj rekrutera o zasady, których muszą przestrzegać pracownicy danej firmy. Czy dobrze są tam widziane bliskie relacje towarzyskie pomiędzy członkami zespołu, jak oceniane i rozliczane są są efekty realizacji zadań, jaki dress code obowiązuje w miejscu pracy – pytania dotyczące zwyczajów panujących w nieznanym jeszcze miejscu poświadczą o tym, że do obowiązujących tam reguł podchodzisz z szacunkiem i jesteś osobą otwartą na to, by podporządkować się Regulaminowi.

 

Dowiedz się, jakie obowiązki na Ciebie czekają

Zanim zdecydujesz się ostatecznie na podjecie nowej pracy, poznaj czekające tam na Ciebie obowiązki. Zapytaj, wiążą się one np. z wyjazdami służbowymi lub pracą zmianową.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: