Pakiet medyczny - wszystko, co musisz wiedzieć o prywatnej opiece medycznej

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pakiet medyczny - wszystko, co musisz wiedzieć o prywatnej opiece medycznej
Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że prawo do darmowej opieki zdrowotnej bywa niewystarczające. Przekonać się można podczas zwykłego zimowego sezonu – gdy potrzebujemy udać się z powodu choroby na zwolnienie lekarskie – zarówno wizyta u lekarza, jak i otrzymanie zwolnienia – mogą nie być takie proste, jak się wydają.

Fakt jest dość niekomfortowy z uwagi na to, że mając problemy zdrowotne, nie możemy liczyć na szybką i fachową pomoc. Co gorsze – co miesiąc z naszej pensji potrącane są składki właśnie na cel ubezpieczenia zdrowotnego. Jak rozwiązać tę sytuację, by na przyszłość uzyskać szybką pomoc? Warto zastanowić się nad pakietem medycznym.

Co to jest ubezpieczenie zdrowotne?

Pakiet medyczny usługa, która poprzez stały abonament – umożliwia nam dostęp do darmowej i szybkiej opieki medycznej. Mamy możliwość skorzystania z pomocy lekarza pierwszego kontaktu – tego samego dnia, wizyty u specjalisty bez skierowania oraz w ciągu kilku dni roboczych, a także darmowe badania diagnostyczne.

Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na 12 miesięcy. Większość pakietów wymaga uzupełnienia ankiety medycznej w celu ustalenia stanu naszego zdrowia. Obecnie maksymalna granica wiekowa na polskim rynku to 70 rok życia – zatem na pakiet medyczny mogą zdecydować się nie tylko osoby młode.

Cena pakietów medycznych jest bardzo zróżnicowana i zależy od tego – czego najbardziej potrzebujemy. Dla części z nas kluczowy będzie dostęp do lekarzy konkretnych kilku specjalizacji np. ginekolog, endokrynolog i stomatolog, inni z kolei będą woleli zabezpieczyć się kompleksowo, stawiając na pomoc lekarzy aż 65 specjalizacji. Wracając do ceny pakietu – może wahać się między kosztem rzędu 30, a 200 zł. Cena nie oznacza jednak, że ochrona jest ograniczona – polisa, która kosztuje raptem 32 zł (TU Zdrowie) może zapewnić nam opiekę wśród 16 specjalistów, jak również umożliwi nam skorzystanie z aż 190 różnych badań. Pakiet zatem oferuje zatem całkiem sporo.

Uwaga na karencję w polisie zdrowotnej

Karencja oznacza, że z dniem podpisania umowy nie możemy liczyć na pełną ochronę. Ta zazwyczaj obowiązuje dopiero po miesiącu, trzech, pół roku lub roku – wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia. Dłuższej karencje dotyczą jednak bardziej polis życiowych.

 

Jeśli interesuje nas polisa zdrowotna bez karencji – warto sprawdzić ubezpieczenie medyczne w www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ strona skupia się na przedstawieniu wszystkich dostępnych w Polsce ofert ubezpieczeniowych. Brak karencji przede wszystkim będzie jednak wpływał na cenę pakietu, jak również na jego ograniczone możliwości.

 

Wyłączenie odpowiedzialności

Wyłączenie odpowiedzialności to sytuacja, w której ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od warunków umowy. Na wyłączenie odpowiedzialności wpływa świadome działanie ubezpieczonego na własną niekorzyść.

Oznacza to w praktyce najczęściej, że ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania np. w sytuacji, gdy doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Wyłączenia odpowiedzialności najczęściej są dokładnie opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), zatem warto się z nimi dobrze zapoznać przed podpisaniem umowy.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie?

Pakietów medycznych jest obecnie całkiem sporo na rynku ubezpieczeniowym. By wybrać dobrze, warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację – możliwości finansowe, stan zdrowia, wiek, sposób spędzania wolnego czasu oraz choroby dziedziczne w rodzinie.

Dobrym krokiem będzie również porównanie ofert, np. https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-medicover-czy-warto/283.html – gdy już wiemy, na czym zależy nam najbardziej – porównujmy oferty ze sobą. Dzięki temu znajdziemy ofertę tańszą lub o lepszym zakresie działania. Najważniejsze to nie podejmować decyzji zbyt pochopnie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: